«Пташки, які дають точні дані на фронті»: – директор українського виробника дронів для аграріїв розповів, як вони зараз «літають» на фронті (ВІДЕО)
21 Чер, 2022 22:23
Олександр Даниленко – СЕО компанії «Culver Aviation» розповів про те, як розпочинав свій бізнес у гаражі, про те як дрони можуть допомагати збирати кращий врожай, а також пояснив як можна стати оператором дрону та провів міні-екскурсію на виробництві.
Про це та інше Олександр розповів у проєкті “Розмова” відомому франківцю Сергію Лиховиді.
Довідково: проект «РОЗМОВА» – це не класичне інтерв’ю, це відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні…
«У 2014 році я вирішив займатися виробництвом дронами, до цього я займався ІТ і зрозумів, що так можу допомогти і ця історія може бути монетизована. Щоб ми могли допомагати більше і якісніше, я одразу вирішив що займатись цим потрібно системно, а не волонтерити. Таким чином я розумів, що можу допомогти економіці і ринку України».
Олександр чітко розумів перспективу, він передбачив, що дрони будуть затребуваними. Також чоловіком керував інтерес до цієї справи і розуміння, що це може приносити хороші прибутки. Але найперше за словами Даниленка – бажання допомогти країні.
Починав свій бізнес Даниленко, як і Стів Джобс – у гаражі. До 24 лютого компанія «Culver Aviation» готувала десятки літаків, готувала пілотів, геодезистів, працювали з аграрним бізнесом.
«Європейські країни з одного гектару збирають більше врожаю ніж Україна. Як? За допомогою новітніх технологій. Дрон це частина сучасних технологій в аграрному бізнесі, він показує деталізацію в десять разів кращу ніж супутник, немає проблематики хмар, адже дрон літає під хмарами. Ми деталізували поля і цим допомагали аграріям адже надавали їм інформацію, як краще приймати рішення, аби збільшити урожай», – каже Даниленко.
Після 2014 року команда змінила 8 офісів, після 24 лютого з робочого процесу випав місяць. Зараз Даниленко перебуває на заході України, розповідає, переїзд був важким.
«Ми повідкручували вінчестери з комп’ютерів, адже там інтелектуальна власність? і забрали їх з собою. Найголовніше – ми перевезли людей, зняли працівникам квартири, проплатили їх на 2 місяці, продовжуємо платити зарплати тим працівникам, які зараз воюють»,- каже Олександр Даниленко.
Зараз «пташки» Олександра допомагають захисникам України на фронті. Вони літають, фотографують, надають дані, дуже високоточні дані.
«У кожної системи своя ніша, наші дрони роблять карти, вони навіть покажуть номер автомобіля і дуже багато деталізації для військових рішень. Наші дрони показують зображення значно точніше? ніж зображення з супутника. Супутник 38 см на піксель, ми видаємо 5 см на піксель, можемо й 1 сантиметр. Також наші дані можуть інтегруватися в різні геосистеми»,- каже Олександр.