Президент РФ Володимир Путін заявив, що підтримує незалежність України і що Крим має сакральне і цивілізаційне значення для Росії. Також він розповів, що Росію “послали подалі” у переговорах щодо асоціації України з ЄС.
Читайте також: Олексій Арестович став персоною року за запитами українців у 2022 році, - Google
Про це він сказав у посланні Федеральним Зборам, передає “Інсайдер“.
“Крим і Севастополь мають величезне цивілізаційне і сакральне значення. Як і Храмова гора в Єрусалимі для тих, хто сповідує іслам і іудаїзм. І саме так ми будемо ставитися до цього відтепер і назавжди”, – заявив Путін.
“Добре відомо, що Росія не тільки підтримала Україну й інші братні республіки колишнього СРСР в їх прагненні до суверенітету, але й значною мірою сприяла цьому процесу на рубежі 1990-х років. Відтоді в нашій позиції нічого не змінилося”.
“Кожен народ має невід’ємне суверенне право на власний шлях розвитку, на вибір союзників, форми політичної організації суспільства, побудови економіки і забезпечення своєї безпеки”, – сказав Путін.
“Росія завжди ставиться до цього і буде ставитися з повагою. Це повною мірою стосується і України, братнього українського народу”, – додав він.
“Так, ми засудили державний переворот, силове захоплення влади в лютому цього року. І те, що ми бачимо зараз в Україні, трагедія на Південному Сході повністю підтверджує правильність нашої позиції”, – заявив він.
За словами Путіна, все почалося з технічного рішення президента Віктора Януковича про перенесення термінів асоціації з ЄС.
“Те, що ми бачимо зараз в Україні, трагедія на Південному Сході, повністю підтверджує правильність нашої позиції”, – заявив Путін.
“При цьому, наголошую, йшлося навіть не про відмову від цього документа, а лише про перенесення термінів із метою його доопрацювання (асоціації України і ЄС)”, – сказав Путін.
“У зв’язку з цим, як можна підтримати збройне захоплення влади, насильство, вбивство? Лише криваві події в Одесі чого варті, коли людей спалювали живцем. Як можна підтримувати подальші спроби з допомогою збройних сил придушити людей на Південному Сході, не згодних із цим свавіллям?” – сказав Путін.
Путін також заявив, що він упевнений, що народ України дасть належну оцінку цим подіям.
Говорячи про переговори з США та ЄС щодо української кризи, Путін заявив: щодо асоціації України з ЄС не було “ніякого діалогу” з Кремлем. “Нам було сказано, що це, мовляв, не ваша справа. Якщо говорити по-простому, по-народному, просто послали подалі”, – заявив Путін.
“Іноді навіть не знаєш, з ким краще розмовляти – з урядами деяких держав чи безпосередньо з їх американськими покровителями і спонсорами”, – вважає президент РФ.
Путін заявив, що Захід не чув аргументів Москви про те, що Україна і РФ мають єдину інфраструктуру та торгівлю. “Цих аргументів ніхто не хотів не тільки розглядати, а й навіть слухати”, – сказав Путін.
“Тоді ми сказали: якщо ви не бажаєте з нами вести діалог, то ми змушені будемо захищати наші законні інтереси в односторонньому порядку, і не будемо платити за помилкову, на наш погляд, політику”, – заявив він.
На думку президента РФ, тих результатів асоціації України і ЄС, які є на сьогодні, можна було досягти без війни.
“Результат – договір між Україною та ЄС підписано, ратифіковано, але застосування його торговельно-економічного розділу відкладено до кінця наступного року. Отже, загалом ми були праві”, – сказав Путін.
“І питається, заради чого це все було зроблено в Україні? Заради чого здійснили державний переворот, заради чого стріляли і досі стріляють і вбивають людей? По суті, зруйнували економіку, фінанси, соціальну сферу”, – сказав він.
Путін заявив, що Україні потрібно дати грошей на реформи, однак він не бачить відповідних дій від Заходу.