Путін узгодив закон про кримінальну відповідальність за лайки і репости у соцмережах

Автор: Людмила Баран

02 Jul, 2014 15:25

Поділитись публікацією
Путін узгодив закон про кримінальну відповідальність за лайки і репости у соцмережах

Президент РФ Путін підписав закон, що передбачає кримінальне покарання за фінансування екстремістської діяльності та заклики до екстремізму в Інтернеті.

Документ був прийнятий Держдумою Росії 20 червня та схвалений Радою Федерації 25 червня, повідомляє mediasapiens

Закон опублікували на офіційному порталі правової інформації РФ 30 червня.

Таким чином, у Росії посилюються заходи з контролю за контентом в інтернеті. Поширення «екстремістської» інформації у мережі стає кримінально-караною діяльністю. При цьому, достатньо може бути навіть поставити «лайк» чи зробити репост певного допису в соцмережі, зазначає newsru.com. Як приклад, видання наводить ситуацію доцента МДУ В’ячеслава Дмитрієва. У січні його затримало ФСБ за поширення статті про зміну влади у Росії, відпустивши пізніше під підписку про невиїзд.

Згідно з новим законом, за публічні заклики до екстремізму в інтернеті передбачені примусові роботи чи позбавлення волі до п’яти років.

За фінансування екстремізму каратимуть штрафами від 300 тисяч до 500 тисяч рублів (від 104 до 174 тисяч гривень); позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років; примусовими роботами до 200 годин; виправними роботами від одного до двох років; позбавленням волі до трьох років. За скоєння цього злочину із використанням службового становища передбачено до шести років ув’язнення.

Закон встановлює також можливість звільнення від кримінальної відповідальності за фінансування екстремізму, якщо особа допоможе запобігти або припинити цей злочин та сприятиме припиненню діяльності екстремістської організації.

Раніше в Росії розробили стратегію протидії екстремізму до 2025 року. Основною її ідеєю є радикальне посилення інформаційних заходів боротьби із неприйнятною для російської влади ідеологією.