«Путінські закони» уже пробують відмінити. Експерти кажуть про стратегічну помилку Порошенка
17 Вер, 2014 07:04
Учора, 16 вересня, ВР підтримала більшістю голосів два президентські законопроекти про «особливий статус» Донецької та Луганської області та про «амністію терористів». Буквально одразу ж після голосування політики почали говорити про те, що закони були прийняті із порушенням регламенту, тому їх теоретично можна відмінити.
Читайте також: Порошенко привіз військовим шість БПЛА «Очі Арти» (ФОТО)
Рішення про відміну не забарилося, і уже наприкінці дня в парламенті зареєстрували два законопроекти про відміну «мирних законів», які в Україні уже охрестили «Путінськими». Їх, до речі, ще порівнюють із «диктаторськими законами», які були прийняті 16 січня, та з «харківськими угодами», які свого часу підписав уже екс-президент Віктор Янукович.
Експерти вважають, що парламентарі прийняли хибне рішення для України. Про це навіть говорить колишній радник Путіна Андрій Іларіонов, він називає «мирні закони» Порошенка стратегічною помилкою.
На думку більшості аналітиків, Путін не зупиниться на досягнутому і використає Донецьку та Луганську області, як осередок сепаратизму і джерело його розповсюдження на територію південного-сходу. Путіну потрібна економічно слабка країна, з політичними та соціальними проблемами, вважає історик Ярослав Грицак. За його словами, якщо Україна стане сильною, то тоді ідея «руського мира» просто перестане існувати. Під час війни складно проводити реформи і піднімати країну з руїн, тому, можливо, Порошенко просто зробив такий непопулярний крок у вигляді «особливого статусу», аби припинити військові дії і зайнятися реформами. Проте експерт відзначає, що немає впевненості в тому, що Путін задовольнить ся своєму «маленькою» перемогою на Україні.
Також політологи вважають, що «особливий статус» може стати проміжним варіантом, до повної здачі областей, по моделі Нестора Шуфрича та Віктора Медведчука, які пропонують переписати заради цього Конституцію. Принаймні один із лідерів терористичного угрупування ДНР Андрій Пургін заяви вив саме про це. Він відзначив, що «особливий статус» терористів не влаштовує, але його можуть сприйняти як компроміс і проміжний варіант до повної незалежності ДНР та ЛНР.