«Письменнику треба написати так, щоб його читали», – автор Василь Добрянський (ФОТО)

25 Січ, 2024 17:14

Поділитись публікацією
«Письменнику треба написати так, щоб його читали», – автор Василь Добрянський (ФОТО)

У Калуші відбулася зустріч із Василем Добрянським – письменником, журналістом, володарем численних літературних та державних нагород. Під час зустрічі слухачі мали змогу дізнатися більше про книги автора, які вийшли в період повномасштабного вторгнення.

Читайте також: У Франківську три дні триватиме книжковий фестиваль “Слово” (ПРОГРАМА)

Про це пише Галка з події, яка 24 січня проходила у Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка.

Творчий доробок письменника налічує понад два десятки ретророманів і детективів. Зокрема деякі з них принесли автору літературні нагороди. Спершу Василь Добрянський працював під псевдонімом Борис Крамер, проте згодом повернувся до свого прізвища та ім’я.

Автор розповів про чотири свої романи, в яких описує події 1918 року – час існування Української держави гетьмана Павла Скоропадського. Він вирішив дослідити цей період самостійно.

«На цю тему нема жодного художнього твору в українській літературі», – додає Добрянський.

Крім цього, автор написав серію книг, які стосуються Наполеонівських війн. Василь Добрянський зазначив, що потрібно знати свою історію. В протилежному випадку інші будуть приходити зі своєю та нав’язувати її нам.

«І коли проходить сто років ти раптом бачиш всі ці речі, які відбувалися раніше, що вони повторюються. Недарма кажуть, що історія ходить по колу», – говорить Добрянський.

Перш ніж почати писати книгу, Василь Добрянський вивчає онлайн-архіви. Підготовчий період триває приблизно місяць. Автор зазначає, що ніколи не працює за планом.

«Є ідея, під яку підбираєш документи не знаючи сюжету, персонажів», – говорить Добрянський.

У середньому на написання одного роману йде три місяці.

Про свої твори автор відгукується: «Це не історичні книги, а книги, які через закручений сюжет, в якому є інтрига, детектив, розповідають нашу історію».

Під час відповідей на запитання Василь Добрянський зазначив, що зараз ретророман більше користується популярністю, ніж сучасний український детектив.

«Письменнику треба написати так, щоб його читали», – додає Добрянський.

В кінці зустрічі слухачі мали змогу придбати книги автора з автографом.

Текст і фото: Ольга Романів