Рада частково схвалила медреформу: як голосували прикарпатські нардепи
09 Чер, 2017 10:31
8 травня Верховна Рада розглянула проекти законів, які впроваджують медичну реформу в Україні.
“За” проект “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” з поправками голови Комітету соціальної політики Людмили Денисової та нардепа Андрія Шепка 227 народних депутатів проголосували лише з третього разу.
З прикарпатських нардепів законопроект підтримав Анатолій Матвієнко, Михайло Довбенко, Аанатолій Дирів, Володимир Шкварилюк та Юрій Тимошенко. Юрій Дерев’янко, Юрій Соловей та Олександр Шевченко при голосуванні утримались. Віктор Шевченко не голосував, а Юрій Бабій не прийшов на засідання.
При цьому альтернативний проект “Про державні фінансові гарантії забезпечення населення необхідною медичною допомогою, лікарськими засобами та послугами системи громадського здоров’я”, який підготував народний депутат, екс-міністр охорони здоров`я Олег Мусій, депутати не підтримали.
Проект “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” нардепи не підтримали, як і альтернативний. Обидва законопроекти відхилили.
Доповідаючи із трибуни парламенту в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун процитувала жінку, яка втратила доньку, бо у реанімації не було потрібного обладнання, та днями у Facebook підтримала впровадження в країні медреформи флешмобом під хештегом #вимагаю_медреформу.
“Щодня в Україні вмирає 1600 людей. Система, яка мала б їх рятувати – не працює… Прийнявши ці законопроекти ми проголосимо незалежність від української медичної системи від радянської спадщини”, – сказала вона.
В.о. міністра нагадала, що за роки незалежності було розроблено 21 законопроект про медичне страхування та змінилось понад 20 міністрів охорони здоров`я, а українців стало на 10 мільйонів менше.
“Ми можемо надалі шукати ідеальну модель, але руїна в нас зараз… Час говорити правду: в Україні немає безоплатної медицини. Ми даємо хабарі за все, навіть за пологи. Це все зміниться, ми перейдемо на нову систему”, – пообіцяла Супрун.
У свою чергу Олег Мусій під час засідання розповів, що законопроекти, запропоновані командою МОЗ не мають висновків антикорупційного комітету.
“Законопроект передбачає централізацію всіх коштів, 80-ти мільярдів, що унеможливить надання людям медичної допомоги. Сьогодні пані Супрун виступила із листом від пацієнтки, якій не надали допомоги. Завтра всі будуть писати їй такі листи. Забирати 80 мільярдів із без того жебрацької охорони здоров’я – верх цинізму, тому в альтернативному законопроекті вдалося на 80% зменшити корупційні ризики. Я пропоную відправити на суттєве доопрацювання цей законопроект”, – сказав Мусій.
8 червня законопроекти щодо медреформи не підтримав Комітет охорони здоров’я.
Голова Комітету охорони здоров’я Ольга Богомолець назвала законопроекти “киданням пацієнтів під танки”. За її словами, вони не потрапили до розгляду комітету.
“МОН і Кабмін за рік не спромоглися визначитися, що буде входити у базовий гарантований пакет медичної допомоги, скільки потрібно буде платити людям по співоплаті. Зараз ми даємо людям додаткові тарифи”, – сказала Богомолець.
Комітет охорони здоров’я підготував власний пакет законопроектів щодо реформування галузі медицини, який презентуватимуть 9 червня.
Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк пояснює, що “це ключові законопроекти, які запустять незворотні структурні зміни в системі охорони здоров’я”.