Рада схвалила закон про олігархів. Як голосували прикарпатські депутати (СПИСОК)
23 Вер, 2021 14:17
У Верховній Раді 23 вересня підтримали у другому читанні та в цілому президентський законопроєкт про олігархів №5599.
Законопроєкт підтримали 279 парламентарів. Вони розглянули законопроєкт за скороченою процедурою, що викликало обурення в опозиції. Парламентарі опозиційних партій навіть блокувати трибуну Ради.
Переважну більшість голосів за законопроєкт віддала президентська партія монобільшості “Слуга народу” – 229, “За майбутнє” – 18, Довіра – 15, “Голос” – 11.
Проти виступили народні депутати від “Євросолідарності” – 23 нардепи та “ОПЗЖ” – 20.
Прикарпатські нардепи за ці зміни проголосували так:
- Олександр Матусевич (Слуга народу) – за;
- Ігор Фріс (Слуга народу) – за;
- Едуард Прощук (Слуга народу) – за;
- Василь Мокан (Слуга народу) – за;
- Роман Мулик (Слуга народу) – за;
- Володимир Тимофійчук (Слуга народу) – за;
- Василь Вірастюк (Слуга народу) – за;
- Олена Вінтоняк (Слуга народу) – за;
- Олег Марусяк (Слуга народу) – за;
- Олег Синютка (Європейська солідарність) – проти;
- Оксана Савчук (позафракційна, партія “Свобода”) – відсутня;
- Андрій Іванчук (депутатська група “Довіра”) – за.
Документ передбачає внесення змін до низки законів з метою створення Реєстру осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), визначає порядок включення осіб до Реєстру та наслідки такого включення, запроваджує декларування публічними службовцями контактів з особами, включеними до зазначеного Реєстру.
Так, згідно з ухваленим законом, олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак: бере участь у політичному житті; має значний вплив на засоби масової інформації; є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після дня введення в дію цього закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку відповідно до Закону “Про захист економічної конкуренції” та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище; підтверджена вартість активів особи та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є, перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Розрахунок вартості активів здійснюється сукупно за розмірами активів особи та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких є така особа. При розрахунку вартості таких активів не враховуються активи, що належать особі в засобах масової інформації.
Рішення про визнання особи олігархом приймається Радою національної безпеки і оборони на підставі подання Кабінету Міністрів, члена РНБО, Національного банку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету України.