Рада скасувала з 1 серпня ставку у 2% єдиного податку та пільги для ФОП першої й другої груп

Автор: Вадим Войтик

01 Jul, 2023 10:27

Поділитись публікацією
Рада скасувала з 1 серпня ставку у 2% єдиного податку та пільги для ФОП першої й другої груп

Верховна Рада ухвалила в цілому податковий законопроєкт №8401, який, зокрема, передбачає скасування з 1 серпня єдиного податку у 2%. ФОП першої та другої груп повертаються до сплати податків на довоєнних умовах.  

Про це пишуть Економічна правда та Liga.net.

Загалом законопроєкт, передбачає:

  • скасування спеціального режиму єдиного податку зі ставкою 2% від суми доходу з 1 серпня
  • скасування права на звільнення ФОП першої та другої груп від сплати єдиного податку (крім прифронтових територій);
  • часткове відновлення документальних перевірок – для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг;
  • відновлення штрафів за порушення податкового законодавства і порядку використання касових апаратів (РРО/ПРРО) з 1 жовтня. Водночас встановлюється зменшений розмір штрафних санкцій (25% та 50% вартості товару замість 100% і 150% відповідно) за незастосування РРО (до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 1 серпня 2025 року).

За словами депутата Ярослава Железняка, законопроєкт дозволяє платникам єдиного податку 2% самостійно обрати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Якщо він цього не зробить, його автоматично повернуть на систему, на якій він перебував до початку великої війни.

Нові компанії у такому разі автоматично вважатимуться платниками ЄП третьої групи зі ставкою 5%.

Законопроєктом також передбачено:

  • “технічний борг” (який виник із 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року в електронному кабінеті) не враховувати під час визначення можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі;
  • зберегти право добровільної сплати ЄП і ЄСВ для прифронтових територій (у тому числі територій можливих бойових дій);
  • надати можливість ФОП-платникам ЄП без ПДВ вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.