Рада схвалила у першому читанні законопроєкт про мобілізацію

Автор: Вадим Войтик

07 Лют, 2024 14:29

Поділитись публікацією
Рада схвалила у першому читанні законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада України підтримала у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію.

Про це пише нардеп Ярослав Железняк.

“Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449 про посилення мобілізації. За − 243. (Я і колеги по фракції НЕ голосували). По фракціях: Слуга народу − 178, Європейська солідарність − 0, Батьківщина − 0, Платформа за життя та мир − 17, За майбутнє − 7, Голос − 3, Довіра − 18, Відновлення України − 12, Позафракційні − 8”.

Для внесення правок є час до 21 лютого, після чого буде голосування у другому читанні.

“Тобто найбільш ймовірно буде прийнято законопроєкт в цілому в останній тиждень лютого, підписаний на початку березня і вступить в силу через місяць, тобто у квітні”, − підсумував Железняк.

Як писала “Галка”, наприкінці січня уряд передав до парламенту оновлену версію проєкту закону про мобілізацію. Попередню версію, яка була внесена наприкінці грудня 2023 року уряд відкликав через критику законопроєкту в парламенті і суспільстві.

В оновленому законопроєкті прописано звільнення від військової служби людей, які мають інвалідність будь-якої групи. Крім того, запропоновано знизити призовний вік до 25 років (зараз становить 27), скасувати строкову службу й запровадити електронний кабінет військовозобов’язаного.

Перший заступник голови Верховної ради України Олександр Корнієнко сказав, що законопроєкт змінився після першої редакції, але в ньому залишаються кілька позицій, які викликають дискусії. Йдеться про питання, так званих, електронних повісток, щодо тих, хто доглядає осіб з інвалідністю. Є дискусії про аспірантів за рахунок державного і не державного замовлення.