Рада ухвалила пенсійну реформу. Як голосували прикарпатські нардепи

Автор: Дубінець Вікторія

03 Жов, 2017 18:39

Поділитись публікацією
Рада ухвалила пенсійну реформу. Як голосували прикарпатські нардепи

Верховна Рада ухвалила урядовий проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій”.

“За” проголосувало 288 народних депутати.

Проект закону передбачає, що з 1 жовтня прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1 452 гривні, а не 1 312, як зараз.

Також передбачається надання гарантій для інвалідів із дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, і осіб, які не мають права на пенсію і отримують зараз 949 гривень.

Кількість таких громадян на сьогодні – близько 1 мільйона осіб. Розмір пенсії для них збільшиться на 45% і становитиме 1 373 гривні.

Крім того, для 5,6 пенсіонерів пенсії в середньому збільшаться на 692 гривні, пише Економічна Правда.

Це станеться в результаті осучаснення або перерахунку пенсії з урахуванням показника середньої зарплати за три останні роки. Для 600 тисяч пенсіонерів скасовується 15% обмеження виплати пенсій. Для 104 тисяч жінок, які достроково вийшли на пенсію в 55 років – скасовується зменшення розміру пенсій.

В реформі також прописано, що з 2019 року індексація відбуватиметься автоматично. Не знадобиться приймати окремі рішення уряду або Верховної Ради: на 50% від зростання споживчих цін і на 50% від зростання середньої зарплати за один календарний рік. А з 2021 року – за три попередніх календарних роки.

Раніше ЕП уже писала, що передбачає пенсійна реформа від уряду. З основними змінами можна ознайомитися тут.

Як повідомлялося, підвищення пенсійного віку не передбачається, але разом з тим збільшується страховий стаж, від якого залежатиме, вийде українець на пенсію в 60 років, або в 65. Деякі експерти називають це “прихованим підвищенням пенсійного віку”.

З наступного року вийти на пенсію в 60 років можна буде маючи страховий стаж 25 років (зараз мінімальний стаж 15 років). Поріг страхового стажу буде поступово підніматися і до 2028 року досягне 35 років.

Скільки потрібно буде страхового стажу, щоб вийти на пенсію в 60, 63, 65 років (не поширюється на жінок 1961 року народження і старше)

 

Як голосували прикарпатські нардепи:

Юрій Бабій – за

Юрій Дерев’янко – не голосував

Анатолій Дирів – за

Михайло Довбенко – за

Анатолій Матвієнко – відсутній

Юрій Соловей – за

Юрій Тимошенко – за

Віктор Шевченко – за

Олександр Шевченко – за

Володимир Шкварилюк – за.