Раді пропонують кілька варіантів для збільшення надходжень місцевих бюджетів
02 Лют, 2015 20:05
Депутати ініціюють законодавчі зміни, які дозволять залучити додаткові ресурси до бюджетів територіальних громад та запобігти необґрунтованим бюджетним видаткам.
Відповідні ініціативи містяться в законопроектах № 1898, 1899, 1890, які 30 грудня у парламенті зареєструвала група народних депутатів.
Зокрема, до авторського колективу увійшли член політичної партії “ВОЛЯ” Юрій Дерев’янко та депутати “Батьківщини” — Юлія Тимошенко, Іван Кириленко, Вадим Івченко та Сергій Євтушок.
Документом передбачається збільшити надходження до місцевих бюджетів — сіл, селищ і міст районного значення:
По-перше, за рахунок відновлення ринкового збору, який було скасовано із прийняттям Податкового кодексу без відповідного компенсування іншими надходженнями. Автори наголошують, що у 2010 році цей збір становив 500 млн гривень у доходах бюджетів місцевого самоврядування.
По-друге, через зарахування 50% рентної плати за спеціальне використання деревини, які направляються до обласних бюджетів. Ця сума становить не менше 213,7 млн гривень.
По-третє, за рахунок зарахування рентної плати за спеціальне використання водних об’єктів місцевого значення для ведення рибництва (ставки, запруди) за місцем знаходження водного об’єкту.
По-четверте, через запровадження розподілу податку на доходи фізичних осіб, що передбачатиме зарахування 25% вказаного податку до сільських і селищних бюджетів. За чинного розподілу ПДФО, який був встановлений прийнятими змінами до Бюджетного кодексу розподіл такий: 25% — Держбюджету, 15% — обласним бюджетам, 60% — районним бюджетам.
Крім цього, законопроектом пропонується розширити джерела формування бюджету розвитку бюджетів місцевого самоврядування за рахунок зарахування до бюджету розвитку єдиного податку, що сплачується платниками єдиного податку І-ІІІ груп відповідно до Податкового кодексу. Решту єдиного податку (від IV групи платників єдиного податку — сільгоспвиробників) передбачається зараховувати до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування.
Пропонується також підвищити до обґрунтованого рівня ставки державного мита за нотаріальні дії, вчинювані виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.