«Радіо, що рятує», ера сортування та школа мистецтв: франківцям презентували проєкти-переможці «Малих Ґрантів Теплого Міста»

Автор: Костинюк Олександр

26 Жов, 2021 12:05

Поділитись публікацією
«Радіо, що рятує», ера сортування та школа мистецтв: франківцям презентували проєкти-переможці «Малих Ґрантів Теплого Міста»

Шість проєктів стали переможцями зимової хвилі програми “Малі ґранти Теплого Міста”.

26 жовтня в приміщенні “Промприлад. Реновація” франківцям презентували проєкти-переможці, пише “Галка”.

На зимову хвилю ґрантової програми, що тривала з 22 серпня по 30 вересня, було подано 10 проєктів соціальної дії. Загальний бюджет хвилі склав 120 000 гривень.

Комісія обрала шість команд, ідеї яких підтримають та втілять:

  •  прогресивна освіта: «Радіо, що рятує» та «Школа мистецтв вихідного дня»
  •  сучасне мистецтво: «Крим. Третій вимір в Івано-Франківську» та «Ревізіоніський синдром: Український радянський та український польський авангард в тандемі Кадана та Андруховича»
  • екологія та енергоефективність: «ЕРА сортування»
  •  туризм: «Stanislav.bot»

Координаторка «Малих Ґрантів Теплого Міста» Христина Магас каже, що всього було 10 дуже хороших заявок.

«Три підтриманих проєкти з шести – це мистецькі проєкти. Також у цій хвилі переважали екопроєкти. Трьом заявкам ми дофінансуємо 20 тисяч гривень, інші в межах 18-19 тисяч. Цієї хвилі трішки змінили підхід. Усі 10 заявок пропустили через два етапи, з яких уже обирали шість найкращих», – каже Христина Магас.

Проєкт «Радіо, що рятує» має на меті туристів та інших людей навчати, як правильно користуватися радіохвилями.

«Ера: сортування» – це проєкт волонтерів, які займаються сортуванням. Після зустрічей з представниками ОСББ, у залучених франківських будинках планують поставити контейнери для збору пластику, інформаційні плакати. Загалом франківців хочуть навчити, які види сміття можна перетворювати в ресурси, ознайомити з майстернею із переробки сміття.

Автор проєкту діджитал-гід «Станіслав» Сергій Дубей зазначив – цього разу проєкт потребує технічних змін. Йдеться про переписування коду, аби встановити систему статистики:

«Вона має показати більш конкретний портрет франківського туриста. Ми вирішили сформувати 100 пропозицій, що може Франківськ запропонувати для відвідувачів. Загалом уже понад 4 тисячі людей скористалися «Станіславом», у середньому виходить десь 300 людей в місяць. Зараз все працює досить стабільно, просто потрібно туди давати контент».

Проєкт «Крим. Третій вимір в Івано-Франківську» має на меті нагадувати українцям питання півострова.

«Вся країна «болить» Кримом. Ми з київською арт-агенцією говорили про Франківськ як місце перетину орнаментів кримських і гуцульських. Точний зміст подій ще поки незрозумілий, але це буде красиво і круто», – розповів франківський митець Ярема Стецик.

Проєкт «Школа мистецтв вихідного дня» розпочнеться вже в листопаді.

Його автор Ростислав Котерлін каже – є ідея перезавантажити розуміння мистецтва у Франківську.

«Ми сформуємо групи стосовно бажань учасників, люди будуть збиратися в одній майстерні і працювати разом. Це все сприятиме тіснішому зв’язку молоді та людей старшого віку. Є дуже хороша нагода відчути, як то кажуть, нерв мистецтва і відчути креативні можливості кожного».

А за результатами ще одного проєкту – співпраці Андруховича і Кадана можна буде поспостерігати у Ратуші.

Довідково: Програма «Малі Ґранти»започаткована у 2015 році платформою Тепле Місто для підтримки прогресивних міських ініціатив.

Загалом за час її існування вже підтримано понад 80 різних проєктів.

Деталі про програму на сайті — http://grants.warm.if.ua/