Районна рада просить Уряд вивести дорогу “Івано-Франківськ – Львів” за межі міста (ЗВЕРНЕННЯ)

Автор: Костинюк Олександр

13 May, 2021 14:01

Районна рада просить Уряд вивести дорогу “Івано-Франківськ – Львів” за межі міста (ЗВЕРНЕННЯ)

Депутати Івано-Франківської районної ради звернулися до Кабміну та комітету Верховної Ради з питань екологічної політики й природокористування – просять вивести дорогу “Франківськ-Львів” за межі міста.

Читайте також: Сучасне спортивне поле планують облаштувати у Микитинцях

Відповідне рішення прийняли 13 травня на сесії Івано-Франківської районної ради, пише “Галка”.

Голова постійної комісії районної ради з питань екології та раціонального природокористування Петро Гавриш зазначив, що через велику кількість транспорту, зокрема транзитного, зростає забрудненість повітря і відповідно серед містян ростуть різні захворювання.

Тому депутати просять Уряд розробити документацію, аби вивести дорогу Н-09 за межі Івано-Франківська. Йдеться про будівництво якісної дороги в районі села Сілець через Вовчинець, Підлужжя, Підпечери і перетином поблизу Тисмениці.

Повний текст звернення:

“Ми, депутати Івано-Франківської районної ради, відверто занепокоєні незадовільним екологічним станом міста Івано-Франківськ, новоутвореного Івано-Франківського району та області в цілому.

Незважаючи на зменшення техногенного навантаження на природне середовище пов’язаного з закриттям переважної більшості промислових підприємств, одним з основних забруднювачів повітря залишається автотранспорт, особливо транзитний.

Географічне розташування Івано-Франківська (який за визначенням є об’єктом притягання транспорту з цілої області)  у долині двох Бистриць, оточеній з усіх боків високими пагорбами, сприяє загостренню екологічної ситуації. Саме ці обставини сприяли збільшенню в останні роки  онкозахворювань легень та органів ротової порожнини на 7-8%. Висока забрудненість повітря вивела Івано-Франківську область в лідери також у захворюванні на COVID, адже суттєво знижує імунітет мешканців Прикарпаття.

Через місто проходять значні потоки транзитного транспорту, адже відсутня повноцінна мережа об’їзних доріг. Так, південно-західний обхід Павлівка-Марківці (споруджений ще у 80-х роках минулого століття поза межами населених пунктів) розвантажує обласний центр від транзитного транспорту тільки з калусько-стрийського напрямку, що рухається національним шляхом Н-10 Стрий-Мамалига, а національний автошлях Н-09 Львів-Івано-Франківськ-Мукачево проходить переважно через ті населені пункти, де він формувався у попередні століття. Тут крім забруднення довкілля загострюється й проблема безпеки для всіх категорій учасників дорожнього руху.

Отож, повноцінного північно-східного обходу місто Івано-Франківськ не має. Вказана проблема останніми роками неодноразово порушувалась експертним середовищем та громадськістю. Пропонований проект передбачає будівництво автостради в об`їзд міста Івано-Франківськ від галицького шляху (Н-09) попри села Сілець, Вовчинець, Підлужжя, Підпечери з перетином Тисменицького шляху (Н-18).

З огляду на вказані вище проблеми розроблено проект “Схеми планування території Івано-Франківської області”, виконаний Київським “Діпромістом” ще у 2016 році та затверджений Івано-Франківською обласною радою у 2017-му, ми звертаємося з пропозицією:

  1. До Кабінету Міністрів України та Міністерства інфраструктури України: розробити проектно-кошторисну документацію проекту щодо винесення національного шляху Н-09 Львів-Івано-Франківськ-Мукачево за межі міста Івано-Франківська та передбачити фінансування першого етапу робіт у державному бюджеті на 2022 рік.
  2. До Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування: провести в місті Івано-Франківськ виїзне засідання комітету з метою оцінки наведених фактів та вирішення наболілої для мешканців району проблеми.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry