Рак молочних залоз та COVID–19: на Прикарпатті втричі зменшилася кількість хворих, бо люди не ходять до лікарів

Автор: Зелінська Тетяна

11 Гру, 2020 07:49

Поділитись публікацією
Рак молочних залоз та COVID–19: на Прикарпатті втричі зменшилася кількість хворих, бо люди не ходять до лікарів

В Івано-Франківській області “зменшилася” кількість онкохворих, адже через карнатин та поширення коронавірусної інфекції пацієнти рідше відвідують лікарів.

Читайте також: Як Андрій Яворський, який отримав чотири поранення на фронті, працює у Франківському військкоматі (ВІДЕО)

Про це йшлося 9 грудня на засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, інформує “Галка”.

Нагадаємо, що голова комісії Андрій Яворський (“Слуга народу”), заступник Наталія Дьоміна (“Європейська солідарність”), секретар Роман Білик (“За майбутнє”).

Під час засідання розглянути питання про хід виконання регіональної цільової програми з профілактики та лікування раку грудної залози на 2018-2020 роки.

Генеральний директор КНП “Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради” Володимир Романчук розповів, що у зв’язку з коронавірусом онкопрофілактична робота зараз не проводиться.

“Можна казати, що онкологічні кабінети для оглядів зараз не передбачені ніякими державними законами. Також через коронавірус люди загалом рідше відвідують лікарів”, – говорить Романчук.

Протягом 2019 року у понад 400 жінок Прикарпаття було діагностовано рак молочних залоз. Романчук пояснив, що протягом поточного року зафіксоване зниження кількості хворих на третину, але це не позитивне зниження, бо зараз пацієнти не відвідують поліклініки через це є недооблік хворих.

“Коли закінчиться “ковід”, то ми будемо мати проблемою з раком, аби цього не було – потрібно проводити вчасну діагностику. В області є тільки п’ять мамографів, які дозволяють проводити відповідну діагностику молочних залоз, але ще є УЗД та інші методи обстеження”, – говорить голова комісії Андрій Яворський.

Додамо, що серед жінок рак молочних залоз займає перше місце за поширенням.