Райффайзен банк Аваль і ОТП Банк – найзбитковіші банки України за результатами першого півріччя

Автор: Вадим Войтик

31 Jul, 2014 21:55

Поділитись публікацією
Райффайзен банк Аваль і ОТП Банк – найзбитковіші банки України за результатами першого півріччя

Перше півріччя 2014 року українські банки закінчили з прибутком 1,25 млрд гривень. За аналогічний період минулого року цей показник становив 1,18 млрд гривень.

До трійки лідерів за прибутком увійшли ВТБ Банк, Промінвестбанк і Сітібанк. Тоді як максимальні збитки зафіксували Райффайзен банк Аваль, ОТП Банк і Південкомбанк. На результати півріччя вплинули девальвація гривні, переоцінка банківських активів і робота банків із формування та розформування резервів, пише Forbes.

Голова правління ОТП Банку Тамаш Хак Ковач пояснює, що для банків з іноземним капіталом збиток утворився через формування резервів.

Генеральний директор «Українського кредитно-рейтингового агентства» Станіслав Дубко зауважує, що фінустанови створюють резерви під неякісні кредити і, відповідно до цього, фіксують збитки. «Щоб не збільшувати капіталу, чимало банків розформовували резерви і показували вищу якість активів. Хоча навряд чи якість активів сьогодні може поліпшуватися. Відповідно, доходи в банків виникали завдяки переоцінці активів», – каже Дубко.

Учасники ринку, яких опитав Forbes, зокрема, сумніваються в тому, що всі банки показують інформацію, яка відповідає дійсності. «Навіть не у всіх банків є міжнародний аудитор», – зазначає банкір, який побажав не називати його імені.