Реабілітаційні відділення Франківщини на 75% відповідають сучасним стандартам – МОЗ
07 Сер, 2024 12:13
75% реабілітаційних відділень кластерних та надкластерних лікарень Івано-Франківщини створили необхідні умови та надають послуги з реабілітації за сучасними стандартами.
Про це пише “Галка” з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.
Концепція МОЗ, яка передбачає розбудову системи реабілітації на базі спроможної мережі, комплексно вирішує питання доступності реабілітаційної допомоги по всій країні незалежно від області, де саме її отримують військові та цивільні. За концепцією у кожній кластерній та надкластерній лікарні, яка включена до спроможної мережі госпітального округу, створюється сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації орієнтовно на 30-60 ліжок.
Належний ремонт та необхідне обладнання, готовність до роботи в разі перебоїв з електропостачанням, забезпеченість відділень, підготовлені мультидисциплінарні команди — всі ці складові якісної реабілітації оцінюють під час моніторингових візитів Міністерства охорони здоров’я.
“Девʼять реабілітаційних відділень у кластерних та надкластерних лікарнях в Івано-Франківській області створили необхідні умови та надають послуги з реабілітації з урахуванням сучасних потреб. Ще три відділення завершують облаштування. Концепція розвитку системи реабілітації передбачає доступ до таких послуг рівномірно по всій країні, тому застосовується єдиний підхід як у підготовці відділень, так і в підготовці фахівців. Такий підхід дозволить військовим та цивільним отримати якісну кваліфіковану допомогу, а в разі переїзду, продовжити реабілітацію у будь-якій області країни”, – Ігор Кузін, заступник міністра, головний державний санітарний лікар України.
За перші два квартали 2024 року держава оплатила медзакладам понад 1,3 млрд грн в межах пакета Програми медичних гарантій «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в стаціонарних умовах». Наразі така допомога стаціонарно надається у 295 медзакладах по всій Україні. Система розрахована на більше ніж 7 800 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. У 2024 році пропускна спроможність реабілітаційної системи країни — майже 10 000 терапевтичних сесій на день. Для порівняння, на початку 2022 року цей показник був на рівні 3000.
Всі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу. Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.
Читайте також: Франківщина у листопаді отримає вакцини проти правця та дифтерії — МОЗ