Реформа децентралізації – це скасування кріпацтва громад, – експерт
13 Бер, 2017 12:05
Реформу з децентралізації для сільських громад можна порівняти із скасуванням кріпосного права. Таку думку висловив представник ГО “Ділові ініціативи” Василь Мартинюк, керівник проекту з розробки стратегії Старобогородчаанської ОТГ, на прес-конференції щодо об’єднання громад 13 березня.
Читайте також: У Франківську можуть побудувати ще дві церкви (ПРОЄКТИ)
Він вважає, що потрібно робити промоцію цій реформі. Тому що реформа децентралізації – це справжня реформа, переваги якої вже відчули мешканці об’єднаних громад.
“Це можна порівняти з тим, що відбулося 1848 року в Австро-Угорській імперії, ліквідацією кріпосного права”, – заявив Мартинюк.
Він пояснив, що до реформи сільські ради не мають права самостійно розпоряджатися власними коштами та приймати рішення щодо свого розвитку, оскільки велика частка коштів йде у державеий бюджет, а вже звідти розподіляється, у недостатній мірі, між селами.
“Реформа децентралізації кардинально змінює цю ситуацію. Вперше у громади з’явився сенс заробляти гроші, шукати нові надходження до бюджету”, – сказав Мартинюк.
За його словами, все, що зекономили, залишається у громаді. Також, на його думку, реформа сприяє зменшенню корупції – все, що робится у сільраді, все видно місцевим мешканцям.
Читайте також: “Дайте нам рік, побачите, що з цього вийде”. Чим живе Старобогородчанська ОТГ (ФОТО)