Рекордна спека в Івано-Франківську: як не стати жертвою інсульту

Автор: Турій Роман

01 Aug, 2014 12:17

Поділитись публікацією
Рекордна спека в Івано-Франківську: як не стати жертвою інсульту

За прогнозами синоптиків,  найближчих три дні в Івано-Франківську буде дуже спекотно. Температура повітря досягне 30°С.

Уже давно не секрет, що спекотна погода сприяє різкому підвищенню ризику судинних захворювань, таких як інфаркти та інсульти. Цей факт  відноситься до всіх людей, навіть тих, які вважають себе абсолютно здоровими. Багатьох людей цікавить як же уберегти своє серце і судини головного мозку у таку спеку.

При перегріві організму відбуваються значні зміни. Рідина, накопичена в організмі, швидко випаровується. Відбувається згущення крові, погіршується кровообіг, зокрема периферичний, через що страждає головний мозок, який потребує кисню найбільше. Внаслідок цього з’являється головний біль, що супроводжується запамороченням або нудотою.

Як стверджують експерти, через спеку у людей можуть утворюватися дрібні тромби, найчастіші в судинах ніг. Кров’яні згустки, що потрапляють з кровотоком в серце або мозок, небезпечні тим, що можуть привести до закупорки дрібних судин. Що може спричинити такі важкі наслідки як інфаркт або інсульт.

Нормальна функціональність і життєздатність нейронів мозку з моменту як зупинився кровотік, триває лічені хвилини. У зв’язку з цим, людям, які відносяться до зони ризику, головне – всілякими способами уникати і не допустити порушення кровотоку до судин головного мозку.
За рекомендацією медиків, людям, страждаючим судинними захворюваннями, після аналізу крові, необхідно звернутися до лікаря, який після визначення точного діагнозу і лікування.

Будь-які раптові симптоми погіршення загального стану влітку в спеку небезпечні, особливо якщо порушується мова та координація руху. Ці ознаки сигналізують про мікроінсульт. Помітивши їх у себе, негайно звертайтеся до лікаря, оскільки подібний стан може повторитися і спричинити за собою справжній інсульт.

Ознаки гіпертонічної кризи: з’являється запаморочення, темніє в очах, миготіння “зірочок”, нудота, тремтіння в кінцівках.
Як проявляється інсульт: втрата свідомості, виникнення проблем мовного апарату, оніміння рук і ніг, зазвичай з одного боку тіла.
Поява задишки, болів в лівій половині грудей, що переходять у спину або руку, відчуття тяжкості в серці, збій серцевого ритму і неспокійне почуття страху.

Як захистити судини і серце в жарку погоду?
1 Носити сонцезахисні окуляри, так як вони допомагають очам не перенапружуватися. Перенапруження очей в свою чергу може спровокувати спазм судин.
2 Уникати  незручного одягу та різного роду прикрас: колечка, браслети, важкі ланцюжки і т.д.
3 Особливо в літню жарку пору росте потреба організму в калію і магнію. Необхідно забезпечувати серце вищезгаданими мікроелементами. Курага, родзинки, банани містять калій; магній присутній в какао, гречці, мигдалі, квасолі.
4 Не паліть! Нікотин перешкоджає насиченню киснем крові, тим самим викликаючи спазм судин.
5 Пийте більше рідини.
Поменше нервуйте, будьте на позитиві і не хворійте!

Обозреватель