Рекордсмен за обіцянками і середнячок за їх виконанням: аналітики оцінили слова і діла Марцінківа

Автор: Вадим Войтик

18 Sep, 2020 10:58

Поділитись публікацією
Рекордсмен за обіцянками і середнячок за їх виконанням: аналітики оцінили слова і діла Марцінківа

Аналітики порталу “Слово і діло” проаналізували як виконує свої передвиборчі обіцянки міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.  

Читайте також: Марцінків провів у соцмережах опитування щодо доцільності ремонту міських доріг

Від 19 листопада 2015 року аналітики зафіксували 385 обіцянок (включаючи програмні) Марцінківа. При цьому виконаними вважаються 152 обіцянки або 39%, а проваленими – 73 (19%). До завершення каденції меру залишилося реалізувати 160 обіцянок (42%).

У порівнянні з колегами з іншими обласними центрами кількість обіцянок є абсолютним рекордом. Натомість відсоток виконання – переважно середнього рівня.

Мер, місто Обіцянок зафіксовано Відсоток виконання
Садовий, Львів 199 30%
Кернес, Харків 36 33%
Філатов, Дніпро 190 64%
Моргунов, Вінниця 182 65%
Атрошенко, Чернігів 72 58%
Андріїв, Ужгород 80 35%
Хомко, Рівне 64 45%
Лисенко, Суми 93 38%
Бондаренко, Черкаси 92 34%
Симчишин, Хмельницький 178 65%
Райкович, Кропивницький 80 62%
Марцінків, Івано-Франківськ 385 39%

З чим дійсно впорався мер, пише “Слово і діло”, то це із передвиборчою обіцянкою з програми, що забезпечить підзвітність місцевої влади громаді, оприлюднюючи інформацію про всі проєкти рішень місцевих органів влади та про використання кожної гривні з місцевого бюджету.

Мер майже щотижня проводить прийоми громадян. Інформація щодо проєктів та ухвалених рішень міської ради та її структурних частин публікується на офіційному сайті Івано-Франківської міськради. У квартальних та річних звітах профільних департаментів міської ради вказують про фінансові надходження та витрати за звітний період.

Щорічний звіт міського голови транслюється в прямому ефірі у мережі Facebook, де кожен може поставити відповідне питання меру та почути відповідь. Проміжні звіти щодо своєї діяльності Руслан Марцінків висвітлює в щотижневих прямих ефірах на місцевих телерадіоканалах.

Гірше пішли справи в мера із програмною обіцянкою, що призначатиме фахівців на посади місцевих службовців виключно на засадах відкритого конкурсу. Добираючи команду, Марцінків проігнорував механізм відкритих конкурсів як спосіб залучення незаангажованих фахівців. Таку думку висловили шеф-редактор інтернет-видання «Галка» Вадим Войтик, експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик та громадський активіст Андрій Корнієнко, зазначивши, що керівники департаментів, структурних підрозділів та ключових комунальних підприємств призначені особисто мером без відкритих та прозорих конкурсів.

Зокрема, займатися земельними питаннями, будівництвом та архітектурою міський голова запросив ексочільника Тернопільської обласної ради Олексія Кайду. Патронатну службу міського голови очолила «свободівка» з Чернігівщини Вікторія Дротянко. Начальником департаменту освіти і науки призначено ексголову Ніжинської РДА, «свободівця» Ігоря Смаля. На посаду головного економіста відділу доходів фінансового управління міськвиконкому призначено екснардепа від «Свободи» Руслана Зелика, а начальником управління інвестиційної політики Марцінків призначив партійця з «Батьківщини» Ігоря Попадюка.

Виконав Марцінків обіцянку, що боротиметься за локомотиворемонтний завод. 22 серпня 2017 року відбувся повторний аукціон з продажу пакету акцій ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод», переможцем якого стала Івано-Франківська міська рада. 30 серпня міський голова повідомив, що місто підписало угоду про купівлю локомотиворемонтного заводу.

Натомість мер провалив обіцянку, що у 2019 році місто підтримає аж 20 стартапів. За інформацією Івано-Франківської міської ради від 9 квітня 2020 року, за конкурсним відбором стартапів у 2019 році було обрано 7 проєктів для фінансування коштом міського бюджету на загальну суму 325 тис. гривень.

Три роки тому Марцинків пообіцяв повернути Палац Потоцьких в Івано-Франківську у власність територіальної громади міста. 6 вересня 2017 року ТОВ «Карпатська нафтова компанія» повідомила про намір передати Палац Потоцьких громаді міста, у жовтні міськрада проголосувала за прийняття історичного комплексу на баланс міської ради.

Впорався мер Івано-Франківська з обіцянкою облаштувати сортувальну лінію для твердих побутових відходів (ТПВ) на полігоні в селі Рибному. На реалізацію проєкту знадобилося два роки, і в червні 2018 року сортувальна лінія запрацювала на полігоні.

Надто амбітною виявилася обіцянка Марцінківа відремонтувати у 2019 році мінімум 50 дворів. «Але цього року мінімум 50, а може і 60 дворів ми зробимо», – заявив він, але зрештою міськрада відзвітувала, що на замовлення Управління капітального будівництва у 2019 році проведено та завершено ремонт 9-ти міжбудинкових проїздів, прибудинкових територій та тротуарів, а на замовлення департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою завершено капітальний ремонт 10-ти міжбудинкових проїздів та прибудинкових територій. Тобто загалом було відремонтовано 19 дворів.

Не вклався в терміни мер з облаштуванням пам’ятника воїнам російсько-української війни, який мали б відкрити до 14 жовтня 2019 року, коли вшановують пам’ять захисників України. Пізніше Марцінків пообіцяв, що пам’ятник відкриють упродовж 2020 року.

У 2016 році міський голова Івано-Франківська пообіцяв за час своєї каденції побудувати міст на Пасічну, покращити прилеглу інфраструктуру та розвантажити міст, що існує. Передбачалося, що приблизна вартість будівництва становитиме 200 млн грн.

Камінь під новий міст на Пасічну заклали у травні 2016 року. У серпні 2019 року Марцінків повідомив, що вартість моста – 426 мільйонів гривень та попросив у президента України Володимира Зеленського 150 мільйонів. Пізніше було озвучено нову загальну вартість робіт в понад 600 мільйонів. 17 вересня 2020 року напередодні візиту президента Зеленського парламент виділив 60 млн. грн. для добудови мосту.

Окремо слід виділити обіцянки мера щодо об’єднання Північного та Південного бульварів. Вперше такий намір мер озвучив у грудні 2017 року. Для цього необхідно було знести будинок та МАФи та обладнати прилеглу територію.

Місту вдалось викупити будинок, який заважав об’єднанню бульварів і розпочалося його знесення.  Згодом з’явилися заяви, що обіцяного з’єднання бульварів у 2020 році вже точно не буде.

Серед далекосяжних планів та тривалих проєктів Марцінків обіцяв збудувати 6 нових тролейбусних ліній протяжністю мереж у 20 км, а також щороку фінансувати з міського бюджету благоустрій та відновлення українських могил у Польщі та створити книгу загиблих у російсько-українській війні.