Релокація, налагодження логістики та нові партнерства: для підприємців із дев’яти областей організують бізнес-тури Франківщиною (ФОТО)
21 Лип, 2022 12:48
В Україні стартує проєкт «Розвиток бізнес сектору України», який дозволить малим і середнім підприємствам розвивати партнерство та ділитися ефективними практиками ведення бізнесу.
Читайте також: Донецька торгово-промислова палата разом із партнерами відкрила мобільний коворкінг
У рамках проєкту будуть тематичні навчальні бізнес-тури Франківщиною, що дасть можливість підприємцям із дев’яти українських областей (Чернігівської, Харківської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Полтавської, Житомирської та Одеської) отримати новий досвід та налагодити особисті зв’язки, пише «Галка».
Ці заходи мають стати трампліном для майбутньої співпраці, створення спільного продукту, нових комерційних підприємств, нових ринків та великих міжрегіональних ініціатив задля економічного добробуту України в непростий час.
Проєкт реалізовується на базі торгово-промислових палат всіх областей та загалом триватиме пів року.
21 липня у Франківську пройшов «круглий стіл», на якому презентували концепцію проєкту.
Керівниця проєкту Леся Круп’як наголошує, що йдеться не просто про релокацію бізнесу з прифронтових територій, а про налагодження нових бізнес-зв’язків, логістики:
«Будуть бізнес-тури Івано-Франківською областю у галузях сільськогосподарської обслуговуючої кооперації та с/г виробництва, локальних ремесел та крафтових виробництв, деревообробки, індустрії гостинності та внутрішнього туризму, легкої промисловості, інформаційних технологій, великих підприємств та харчової промисловості. Це те, що у нас розвинене, і те, в чому зацікавлені партнери. Франківськ може стати трампліном для різних бізнесів. Сам проєкт триватиме шість місяців, а бізнес-тури будуть протягом серпня-листопада. Вони складатимуться з двох частин: офлайн-виїзди на локації та онлайн-обговорення».
У грудні кульмінацією проєкту має стати економічний бізнес-форум в Івано-Франківську. На ньому, за результатами бізнес-турів, презентують донорам міжрегіональні ініціативи.
Президент Івано-Франківської торгово-промислової палати Андрій Левкович каже, що війна все поламала, але люди повинні жити, творити і відновлювати Україну.
«Економіка має працювати. При формуванні бізнес-турів ми виходили, насамперед, з інтересів нашої області. Цей проєкт – спільна робота і влади, і торгово-промислової палати, й інших органів. У нас великий потенціал. Дев’ять регіонів України зможуть відновити свій бізнес або створити щось нове».
Президент Донецької торгово-промислової палати Максим Ануфрієв зазначив, що з початком війни постало питання про релокацію бізнесу.
«Природньо, що підприємства не були готові до цього. Плюс релокація – це не дешево. Відновлення бізнесу не обмежується лише фінансовою допомогою, на перше місце виходить формування нових партнерств. Зараз існує ризик втратити підприємницький капітал України, тому ми маємо робити все можливе для порятунку бізнесу».
Президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Сергій Кучерявенко зауважив, що клієнти з їхнього регіону вже є і на Прикарпатті.
«Дуже важливо, що ми маємо підтримку. Хочемо дивитися на кращий досвід, на партнерів з інших регіонів. Це важливий і своєчасний проєкт».
Заступник голови ОДА Богдан Футерко каже, що більше половини малого бізнесу вже згорнули свою діяльність. Але підприємцям треба намагатися знайти свій шлях і побудувати свою роботу, бо бізнес повинен забезпечувати роботу економіки.
Експертка Марія Савка додала – проєкт необхідний для стабілізації бізнесу:
«Ми запланували вісім бізнес-турів, які охоплюватимуть майже весь сектор економіки Прикарпаття. Ми покажемо приклади успішного бізнесу, і сподіваємося, що народиться можливість нових бізнес-проєктів. У нас в області – величезний потенціал для інвестицій. У цьому проєкті, перш за все, ми націлені на малий і середній бізнес».
Наразі на Франківщину релокувалися понад пів сотні бізнесів, 30 – вже працюють.
Проєкт реалізовуватиме команда ТПП за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).