Ремесла, що зникають: як юні франківці й поляки спільно занурилися у культуру своїх країн (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

25 Oct, 2022 13:51

Поділитись публікацією
Ремесла, що зникають: як юні франківці й поляки спільно занурилися у культуру своїх країн (ФОТО)

Юні франківці й поляки обмінялися знаннями про зникаючі ремесла своїх країн.

Відповідний проєкт під назвою “Професії, що зникають та відроджені здібності, знайдені на польсько-українському пограниччі”, який на 70 тисяч злотих профінансувала Польща, тривав протягом 24-30 вересня, пише “Галка”.

Учасниками проєкту були: Центр професійної та безперервної освіти «Електрік» у місті Нова Суль (Польща), Микитинецький ліцей та ліцей №23 імені Романа Гурика. Дослідженнями, які тривали на території Малопольського воєводства, займалися 16 поляків і 19 українців під наглядом п’ятьох опікунів.

Протягом тижня учасники познайомилися з таємницями сироваріння, обробкою шкіри, вишивкою та плетінням мережива, лозоплетінням та гончарством.

Директор ліцею №23 Микола Василик ділиться, між освітнім закладом і польським центром «Електрік» протягом 15 років триває співпраця.

«Щороку ми беремо участь у проєктах: кільтурних, мистецьких, спортивних. Минулого року був проєкт з ремесел, а цього року – його продовження.

Наші учні, користуюсись літературою і матеріалами в музеях, готувалися до проєкту», – розповідає Василик.

Директор ліцею переконаний, такі проєкти зближають школярів і обидва народи.

Керівниця проєкту, викладачка польської мови Уляна Небор перш за все дякує ЗСУ за можливість відвідати Польщу й познайомитися з їхнею культурою й навпаки.

«Готуючись до проєкту, ми відвідали Косівський інститут декоративного мистецтва. Зокрема, дослідили косівську кераміку, яка, як відомо, є пам‘яткою ЮНЕСКО. З цими знаннями ми прїзали до Польщі, представляючи свої напрацювання.

Діти мали можливість розкритися й дізнатися нове. Це важливо, враховуючи дистанційне навчання», – пояснює Небор.

Керівниця проєкту відзначає схожість Гуцульщини й Гуральщини: як природню, так і традиційну. До прикладу, сироваріння.

Підсумки відвідин підбивали у вівчарській колибі гостьового будинку Юрковських. Учасники показали промо-стенди конкурсів, виставку мудбордів, придумані та власноруч виготовлені логотипи конкурсів, портфоліо двома мовами, фільми та мультимедійні презентації, а також вироби, виготовлені на майстеркласах, які надалі можна було забрати в Україну.