Ретинол – як чудовий компонент у косметиці. Пояснює франківська косметологиня Анастасія Саміла (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

26 Січ, 2024 10:12

Поділитись публікацією
Ретинол – як чудовий компонент у косметиці. Пояснює франківська косметологиня Анастасія Саміла (ФОТО)

Ретинол, відомий також як вітамін А, став невід’ємною частиною доглядової косметики. Він допомагає покращити структуру шкіри та зменшити пігментацію. Його вважають важливим помічником у боротьбі зі старінням.

Для читачів “Галки” косметологиня Анастасія Саміла з лікувально-діагностичного центру “Мед-Атлант” розповіла, що саме робить ретинол таким чудовим засобом у догляді за шкірою. Коли його варто вводити у догляд, кому протипоказаний ретинол та які можуть бути побічні ефекти від його застосування.

– Що таке ретинол?

– Його величність, ретинол, саме так напевно варто почати. Ретинол є похідним вітаміну А. Він перший у ряду вітамінів, і це не дарма, оскільки ретинол володіє здатністю впливати на всі клітини шкіри.

Його дія просто вражає, він працює практично з усіма проблемами шкіри водночас.

– Для чого ретинол в доглядовій косметиці? 

– Ретинол та його похідні – це прекрасні компоненти в доглядовій косметиці, які допоможуть зберегти молодість.

Ретинол впливає на регенерацію шкіри, її відновлення та пришвидшення ділення клітин. Це означає, що навіть у старшому віці, шкіра буде оновлюватись, як в молодої дівчини.

Прекрасний компонент, який впливає на лікування акне, бореться з комедонами та пігментацією шкіри.

– Коли найкраще починати вводити ретинол у домашній догляд?

– Ретинол – це дуже активний компонент, тому починаємо з менших концентрацій, та вводимо в холодну пору року. Наносимо його лише ввечері.

Рекомендую не змішувати його з іншими активами (кислотами) в одне нанесення.

– А чи є рекомендації щодо віку?

– Я б сказала, що застосовувати ретинол потрібно не за віком, а за показаннями. Єдиного правила напевно тут немає. Слід виходити з індивідуальних особливостей шкіри. Якщо узагальнити: оскільки після 25 синтез колагену та еластину сповільнюється, то доцільно почати використовувати ретинол у 25 років. Але якщо ж є запит з акне у 18 років, то ми можемо його використовувати і у 18. 

– Скільки по часу потрібно користуватися засобами з ретинолом?

– Усіма засобами з ретинолом варто користуватись курсом. Зазвичай курс становить  декілька місяців (6-12 тижнів). Лише через декілька місяців регулярного використання можна говорити про ефект, оскільки саме за цей період часу максимально посилюється синтез колагену і еластину. І ваша шкіра оновлюється.

– Чи треба захищати шкіру від сонця при використанні засобів з ретинолом?

– Ультрафіолет провокує фотостаріння шкіри, тому захищати шкіру від сонця треба безвідносно того, чи використовуєте ви ретинол, чи ні.

Але ретинол справді підвищує фоточутливість шкіри, тож ризик утворення пігментації за відсутності належного захисту з ним зростає.

– Чи є люди, яким не можна використовувати ретинол?

– Щоб розсіяти сумніви, довести ефективність і безпечність довготривалого застосування косметики із ретинолом, знадобилися роки лабораторних і клінічних досліджень. У результаті яких ми отримали сучасні косметичні засоби, ефективність яких перевірені на практиці.

Але не дивлячись на те, що ретинол практично не всмоктується в кров, від нього потрібно відмовитися вагітним та годуючим жінкам. А також тим, хто має індивідуальну непереносимість ретинолу.

Якщо ви маєте такі протипоказання, на заміну можна підібрати засіб з бакучіолом – м’якшою рослинною альтернативою ретинолу, яка також має доведену ефективність.

– Які є правила використання засобів з ретинолом?

– Всі ми знаємо, що правильне використання – запорука гарного результату. Тому:

  • Наносимо ретинол тільки ввечері
  • Обов’язково використовуємо сонцезахист на постійній основі
  • Наносимо ретинол тільки на суху шкіру і тільки тоненьким шаром
  • Обмежуємо зону навколо очей, навколо губ та носа. Якщо бути дуже точним, при нанесенні відступаємо 1 см від крил носа та навколо губ, навколо очей наносимо по кістковій дузі

Про правильне використання засобів з ретинолом детально обов’язково розповість ваш косметолог.

– Чи є якісь побічні ефекти при використанні косметичного ретинолу?

– Неприємний, але цілком логічний побічний ефект – так званий «ретиноєвий дерматит». Простішими словами: сухість, лущення, подразнення шкіри.

Щоб пом’якшити його прояви, потрібно додати у догляд засоби з відновлюючими компонентами – кераміди, тригліцериди, сквалан. А також засоби з заспокійливими компонентами – пантенол, алантоїн, екстракти центели та інші.

Взагалі буде правильно сказати, що при використанні косметичних засобів з ретинолом у догляді обов’язково мають бути засоби для відновлення та заспокоєння шкіри!

– Чи є відмінність між лікувальними та косметичними формами вітаміну А?

– Дуже важливо розділяти лікувальні та косметичні форми вітаміну А. Тут буде трішки хімії, яку я так не любила в університеті.

Лікувальні форми (третиноїн, адапален) – використовуються при лікуванні акне. Їх призначає лікар дерматолог. Тому самостійно до них не ліземо!

Косметичні форми – ефіри ретинолу, ретинол, ретиналь – можна використовувати самостійно або за рекомендацією косметолога.

Звідси ми поступово перейдемо до ще одного важливого питання. Про косметичні ретиноїди та системні ретиноїди, яка в них різниця. Тут дуже важливо розуміти і не плутати!

Косметичний ретинол або ретинол у доглядовій косметиці – це про місцевий догляд, тобто безпосередньо нанесення засобів на шкіру.

Косметичні ретиноїди допоможуть нам:

  • підвищити пружність шкіри, розгладити дрібні зморшки;
  • працювати з висипаннями;
  • висвітлити пігментацію та постакне;
  • вирівняти тон та додати сяяння шкірі.

Це все про естетичну косметологію, тут можу допомогти я – лікар-косметолог.

Системні ретиноїди – це у свою чергу, системні засоби, якими лікують акне. Призначенням системної терапії займається лише дерматолог! У нас в “Мед-Атлант” консультують два чудових лікарі-дерматологи.

Давайте пам’ятати, що шкіра – це частина нашого організму, а догляд за собою – прояв любові до себе та свого організму.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

+38 (095) 00 38 452

+38 (097) 41 13 133

м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),

м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Офіційний сайт і соцмережі: 

https://med-atlant.if.ua/

https://www.facebook.com/medatlantif

https://www.instagram.com/med_atlant.if/

https://www.youtube.com/channel/UCA53wtCg6uamh8okZZn5JNA

партнерський матеріал