Ревізор соцвиплат з Мінфіну розповів, як перевірятимуть одержувачів субсидій

Автор: Борис Марія

16 Бер, 2016 07:54

Поділитись публікацією
Ревізор соцвиплат з Мінфіну розповів, як перевірятимуть одержувачів субсидій

Екс-депутатат Івано-Франківської міської ради, колишній заступник директора Департаменту забезпечення діяльності Міністра Фінансів України (патронатної служби) Андрій Рязанцев у лютому очолив управління верифікації та моніторингу виплат Міністерства фінансів України.

Читайте також: Франківець після скандального відео пішов з посади директора з розвитку бізнесу Укрзалізниці

У інтерв’ю з Delo.UA він розповів, як проходить процес верифікації та кого від торкнеться.

Пан Андрій зауважив, що перевірка торкнеться всіх видів соціальних виплат. Її здійснюють з допомогою електронних технологій, які звіряють бази даних різних міністерств, відомств та організацій. На думку банкіра, паперова документація має властивість інколи висвітлювати те, чого немає насправді – йдеться про доходи отримувачів пільг та субсидій. У випадку виявлення порушень громадяни будуть змушені або повернути отримані від держави кошти, або просто перестануть отримувати допомогу. У деяких випадках долю порушника вирішуватиме суд.

“Верифікація – це ж не процес півроку, чи не разова акція, це процес систематичний. Побудова самої системи вимагає разової верифікації великої кількості людей, а потім буде вестися процес моніторингу змін стану одержувача допомоги”, – прокоментував він.

Рязанцев зазначив, що в Україні за рік отримують приблизно 48 мільйонів пільг та субсидій. Одна сім’я може за цей час отримати 3-4 видів соцдопомоги, наприклад пенсію, допомогу на дитину.

“Що робить верифікація? Вона бере загальний обсяг і спочатку ділить його на дві частини – на чорних і білих одержувачів соціальної допомоги – це перший етап. Потім на підставі аналізу характеристик, які є в чорному списку, прогнавши через них “білу” базу, можна виділити “сіру” групу, яка, з одного боку, явно не абсолютно біла, тому що багато критеріїв вказують на ризик, але і не чорна , тому що немає формальних ризиків. І тоді ті, хто повинен внизу здійснювати перевірки, отримавши наші списки, просто знатимуть, що перевіряти, а не будуть кидатися з боку в бік на безкрайньому полі, керуючись суб’єктивними критеріями. Ми будемо показувати, де концентрується ризик неправомірного отримання соціальної допомоги, щоб людям було легше працювати”, – додав він.

Систему верифікацій планують повноцінно запустити до 1 липня.

Нагадаємо, Андрій Рязанцев свого часу був  головою правління банку “Прикарпаття”, який, вийшовши на всеукраїнський рівень, спершу був “Плюс Банком”, а нині має назву “IdeaBank”. Рязанцев керував “IdeaBank” до 2014 року. Також він був тимчасовим адміністратором “Міського комерційного банку”.

 

Теги: