Революція в Чехословаччині: у палаці Потоцьких влаштують виставку світлин і покажуть оскароносний фільм

Автор: Костинюк Олександр

03 Жов, 2019 15:17

Революція в Чехословаччині: у палаці Потоцьких влаштують виставку світлин і покажуть оскароносний фільм

Шостого жовтня о 18:00 у палаці Потоцьких відбудеться відкриття виставки “Оксамитова революція” (кінець тоталітарного режиму в Чехословаччині) та показ оскароносного чеського фільму “Коля”.

Читайте також: У палаці Потоцьких тривають протиаварійні роботи (ФОТО)

На виставці представлять 60 фотографій 15-ти провідних чеських фотографів, які зафіксували революційні моменти сучасної чеської історії, інформує “Галка”.

Зокрема, на світлинах можна буде побачити демонстрацію проти тоталітарного режиму в 1988 році, Тиждень Палаха в січні 1989 році, 17 листопада 1989 року та захопливу атмосферу, що тривала опісля.

Крім того буде серія фотографій, присвячених відходу радянських військ з Чехословаччини, що ознаменувало закінчення Оксамитової революції.

Також франківці матимуть змогу переглянути фільм Яна Сверака “Коля”, який у 1996 році отримав премії “Оскар” та “Золотий глобус” за найкращий іноземний фільм. Любовна комедія розповість історію про чоловіка, який думав, що вже не може бути гірше, і не сподівався, що саме проживає найкращі моменти свого життя.

Координаторка чеського культурного центру в Івано-Франківську Віра Дерев’янко зазначила, що фільм піднімає дуже валиві питання, які перегукуються з періодом кінця тоталітарного режиму в Чехословаччині.

Директор КП “Простір інноваційний креацій “Палац” Володимир Гайдар каже, що відвідати виставку та подивитися цей фільм варто кожному.

“30 років минуло від тих подій. Актуальність теми досі не пройшла, а навіть наростає. Потрібно думати про ті події, які відбувалися, щоб з них щось почерпнути для себе”, – додає Гайдар.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...