Режисер Грінграсс розкаже про життя в Аль-Каїді

Автор: Вадим Войтик

01 Сер, 2014 23:24

Поділитись публікацією
Режисер Грінграсс розкаже про життя в Аль-Каїді

Команда творців «Капітана Філліпса» знову разом. Режисер Пол Грінграсс і продюсер Скотт Рудін об’єдналися для екранізації книги Мортена Сторма «Агент Сторм: Моє життя в Аль-Каїді». Грінграсс планує особисто режисувати цей фільм.

Мортен Сторм ніяк не схожий на типового члена ультрарадикальної ваххабітською організації. Височенний рудий датчанин, Сторм провів юність в компанії байкерів і в місцях позбавлення волі. Але, прийнявши іслам, Мортен повністю змінився і відправився в подорож, яка привело його в медресе в Ємені, де він познайомився з Анваром аль-Авлакі, радикальним ісламським проповідником, одним з головних ідейних ворогів Заходу.

Віражі долі привели Мортена Сторма з Аль-Каїди, де він втратив віру, в офіси ЦРУ, MI6 і MI5. Данець став подвійним агентом. Завданням його було знищити аль-Авлакі.

У своїх мемуарах Мортен згадує, як він шукав своє призначення в суспільстві віруючих, але згодом розчарувався в ісламі через ідеологію оточуючих його екстремістів. П’ять років він жив, будучи агентом ЦРУ, і в результаті став одним з найважливіших джерел інформації про дії Аль-Каїди.

Від пекучої пустелі до прохолодних спортзалів джихадистів в Бірмінгемі – життя Мортена Сторма сама по собі стала трилером, який дуже підходить Полу Грінграссу.

Книга Сторма з’явиться на прилавках американських магазинів у вересні цього року, – повідомляє Кинопоиск.

У планах Грінграсса драма про Мартіна Лютера Кінга «Мемфіс», а також екранізація кібертріллера «Керівник». За який проект режисер візьметься раніше, поки не повідомляється.