РФ перекрила газ Україні, тепер слід економити навіть під час готування їжі

Автор: Людмила Баран

23 Jun, 2014 11:09

Поділитись публікацією
РФ перекрила газ Україні, тепер слід економити  навіть під час готування їжі

Кілька простих порад із заощадження газу дозволять зменшити витрати на комунальні послуги та зберегти енергетичну безпеку держави.

Готуйте на такій потужності пальника, яка потрібна для вибраної вами страви, після закипання вогонь треба зменшити у два рази. І врахуйте, що найбільша температура – на кінчиках полум’я, тому не дозволяйте газу “облизувати” ваші каструлі і сковорідки.

Для приготування їжі важливо обрати посуд із широким дном, об’єм якого використовується максимально. Розташовувати посуд потрібно по центру газового пальника.

Посуд на газовій плиті під час приготування їжі потрібно закривати кришкою. Це дозволить не лише економити біля 15% газу, але й підтримувати на кухні достатній комфорт по вологості.

Намагайтеся рідше готувати малооб’ємні страви в газовій духовці. Іноді запекти два яблука або чотири картоплини краще в мікрохвильовці, ніж розпалювати всю духовку. Також користуйтесь електрочайником та електродуховкою.

Для економії газу при нагріванні води для купання запасіться економною душовою насадкою і намагайтеся приймати душ, а не повну ванну. Це економить і воду, і газ для її нагріву.

Бюро УГКЦ з питань екології