РФ повинна й надалі підтримувати бойовиків на Донбасі – думка 55% росіянй

Автор: Турій Роман

29 Jul, 2014 09:09

Поділитись публікацією
РФ повинна й надалі підтримувати бойовиків на Донбасі – думка 55% росіянй

Більшість росіян вважають, що конфлікт в Україні став “результатом втручання Заходу”.

Таку думку висловили 64% учасників опитування, проведеного “Левада-Центром” 18-21 липня в 46 суб’єктах РФ серед 1600 осіб.

Кожен п’ятий респондент (20%) бачить причиною конфлікту “націоналістичну політику керівництва України”. Ще 7% росіян говорять про “протест населення східної частини країни проти нової влади в Києві”.

При цьому 82% опитаних вважають, що збройне протистояння на південному сході України може перерости в затяжну громадянську війну. 62% респондентів думають, що конфлікт в Україні може перерости в російсько-українську війну, а 52% – і зовсім, що в третю світову війну.

На думку 56% учасників опитування, Росія активно підтримує проросійськи налаштовані сили на південному сході України. Те, що їй слід продовжувати робити це і далі, думають 55%.

Протилежної думки дотримується 21% і 22% відповідно, по 23% не змогли відповісти.

Розмірковуючи про майбутнє самопроголошених Донецької та Луганськоїй народних республік, 41% опитаних висловився за створення на їх базі незалежної держави. Водночас 23% хочуть, щоб південний схід України став частиною Росії.

Ще 17% росіян вважають, що регіон повинен залишитися у складі України, але отримати більшу незалежність від Києва, а 7% вважають, що все має залишитися так, як було до кризи в країні, пише газета.юей