Ринок електроенергії: Марцінків попереджає про ймовірне подорожчання “комуналки”

Автор: Застава Максим

25 Лип, 2019 12:09

Поділитись публікацією
Ринок електроенергії: Марцінків попереджає про ймовірне подорожчання “комуналки”

З 1 липня електроенергія зросла на 15% для підприємств у зв’язку з запровадженням нового ринку електроенергії. На думку міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, містянам варто готуватися до подорожчання “комуналки”.

Читайте також: Марцінків вважає, що церква "недокомунікувала" з громадою про каплицю біля озера і підтримав створення Скверу воїнів Прикарпаття

Про це мер написав на сторінці у Фейсбук.

“Підніметься послуга водопостачання і тепла, якщо НКРЄ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики) піде на це! Нагадаю, тарифи для ТКЄ і Водоканалу встановлює НКРЄ, але це відбудеться рано чи пізніше! Також це видатки на електрику для тролейбусів і міськсвітла, а якщо добавити відміну нічного тарифу на електрику комунальним підприємствам, то знову ми маємо мінус на дороги, садки, школи”, – ділиться думками Марцінків.

Як відомо, 1 липня стартувала нова модель ринку електроенергії відповідно до норм закону “Про ринок електричної енергії”, ухваленого у 2017 році.

Метою нового ринку електричної енергії є запровадження конкурентних механізмів функціонування ринку електричної енергії, вільний вибір контрагентів та забезпечення права споживача вільно обирати постачальника електричної енергії. Законом передбачені різні механізми купівлі-продажу електричної енергії – двосторонні договори, ринок «на добу наперед» та внутрішньодобовий ринок.