Ринок нерухомості: в Україні «падають» ціни на житло

Автор: Турій Роман

28 Feb, 2018 10:00

Поділитись публікацією
Ринок нерухомості: в Україні «падають» ціни на житло

Національний банк України назвав ціни на нерухомість в Україні.

Стало відомо, що на даний момент вартість житла тримається на критично низькій відмітці, в результаті чого з’явилася ймовірність, що більшість житлових будинків залишаться недобудованими. Про це повідомив портал СЬОГОДНІ.

 

Ціни на житло в Україні стрімко «падають» і вже наближаються до критично низької позначки. Забудовники продають квадратні метри майже за собівартістю.

 

Як свідчать дані грудневого «Звіту про фінансову стабільність» Національного банку України (НБУ), опублікованого на офіційному сайті Мінфіну України, у 2017 році собівартість квадратного метра в Україні становила 121 28 гривень. Експерти припускають, що до кінця вересня 2018 року собівартість квадратного метра зросте максимум до 14340 гривень. Передумов для більшого підвищення цін поки немає.

 

За словами аналітиків в сфері нерухомості, стрімке «падіння» цін пояснюється величезною кількістю пропозицій. Тим часом попит на них залишається досить низьким. Експерти зробили припущення, що українці просто не можуть собі дозволити таку покупку. Хтось — через низьку заробітну плату, інші — через неправильний розподіл сімейного бюджету. До слова, на даний момент саме друга причина є катастрофічною. В країні процвітає ігроманія. За словами експертів в сфері азарту, сьогодні азартні ігри дійсно буквально нав’язують, і багато українців залишають свій заробіток саме в онлайн казино.

 

Фінансисти також з’ясували, що в 2017 році українці взяли іпотечні кредити на загальну суму всього 96 мільйонів гривень. У порівнянні з масштабами країни це досить критичний показник. З початку 2017 року в експлуатацію було введено більше 4 мільйонів квадратних метрів житла, що на 35% більше, ніж в 2016 році. Це свідчить про те, що за I півріччя 2017 року в Україні було зведено в 4 рази більше житлових будинків, ніж в 2016 році. Однак, знову ж таки, покупців на них не знайшлося.

 

Щоб продати свої споруди, забудовники йдуть на крайні заходи. Як правило, вони просто знижують ціни, зменшуючи при цьому метраж. Якщо в 2016 році площа однокімнатної квартири в новобудові становила приблизно 66 кв.м., то зараз площа однокімнатної квартири становить всього 63 кв.м.

 

У Національному банку України (НБУ) радять не вдаватися до таких радикальних заходів на кшталт введення мораторію на нові споруди. «Тим не менш, необхідно вжити заходів для підвищення вимог до якості нових житлових приміщень, а також посилити захист покупців нерухомості в новобудовах», — кажуть в НБУ.