Рівень IQ впливає на музичні вподобання людей – психологи

Автор: Турій Роман

20 Aug, 2014 14:47

Поділитись публікацією
Рівень IQ впливає на музичні вподобання людей – психологи

Британські вчені провели дослідження, які були присвячені питанню чи дійсно інтелектуальний розвиток людини пов’язаний з її музичними вподобаннями. Всього британські психологи опитали 36 тисяч осіб з різних країн світу.

Для тестування рівня інтелекту використовувалися традиційні тести та завдання з загальноосвітньої шкільної програми. Хіп-хоп, r’n’b і реп подобався людям з найнижчим рівнем IQ. На другому місці за розвитком інтелекту виявилися любителі класичної та симфонічної музики. На подив дослідників, найрозумнішими довелося визнати тих, хто захоплювався роком, повідомляє Хочу.ua.

Керівник дослідження, професор Адріан Норт, голова кафедри прикладної психології університету Херіот-Уотт в Единбурзі поділився висновками і про те, які якості характеру властиві для любителів різної музики.

Всім меломанам властива схильність до творчості. Блюзу, джазу і соулу віддають перевагу люди з високою самооцінкою, комунікабельні, м’які та спокійні. Класичну музику слухають ті, хто також не скаржиться на самооцінку, проте ця категорія – замкнуті, занурені в себе люди. Висока самооцінка властива також для любителів опери (разом з м’якістю), реггі (відображають лінощі, комунікабельність, спокій, м’якість) і репу (комунікабельність).

Середній рівень самооцінки виявили ті, хто воліє слухати кантрі, танцювальну музику і вестерн (крім того, вони працьовиті і комунікабельні) .

Схильні до заниження своїх здібностей любителі стилів інді (вони, до того ж, не схильні до праці і зазвичай неспокійні), хард-року і важкого металу (ліниві, малокомунікабельні, м’які та спокійні).