“Робимо святу справу для міста”, – прихильники будівництва церкви на Валах зустрілися з противниками (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

05 Вер, 2016 12:10

Поділитись публікацією
“Робимо святу справу для міста”, – прихильники будівництва церкви на Валах зустрілися з противниками (ФОТО)

Противники будівництва церкви у сквері на Валах 5 вересня зібралися біля колишнього кафе «Казка». До них прийшли  прихильники будівництва.

Читайте також: У Франківську ресторатори вийшли під стіни ОДА - протестують проти заборони працювати (ФОТО)

Як повідомляла “Галка”в парку на Валах планують збудувати 26-метрову церкву Святого Миколая. Минулого тижня  поцупили стовпчики, які встановили для огородження будівництва храму.

Частина містян заявляють, що будівництво немає погоджень від екологів. Ініціатори спорудження церкви стверджують, що мають усі дозволи і навіть зібрали 5 тисяч підписів від прихильників будівництва.

Отець Іван Жук, зараз працівник Катедрального собору, а в планах – адміністратор Церкви Святого Миколая, розповів, що організаторам будівництва підказали, які помилки є, і в подальшому їх залагодять, щоб до них не було претензій.

«У мене противників немає, я просто спілкуюся з людьми, які мають недостатньо інформації щодо ситуації, яка є насправді, – сказав отець Іван Жук. – Робимо святу справу для міста, не для мене, не для церкви, а для громади. Ми прийшли з людьми спілкуватися, показати документи, не битися і не сваритися».

Місцева мешканка пані Марія говорить, що часто проходить повз завали колишнього кафе і бачить, як поліція ганяє дітей, які стріляють петарди. Вона навела приклад Піонерського парку. На її думку, капличка там дозволила покращити його стан.

«Замість того, щоб тут ходили бомжі і було сміття, у центральній частині міста, думаю, що коли облагородять територію, то стане краще. Це більш роздуто, ніж є насправді. Не думаю, що церква буде тут заважати», – сказала пані Марія.

Молода мати Тетяна Гоголь вважає, що тут має бути лише зелений сквер.

«Така будівля церкви, де є конфлікти і непорозуміння людей – це не християнська церква, це церква за інтересами», – заявила жінка.

«Потрібно виділити землю в іншому місці. Історичну спадщину відновити неможливо. Це історична частина міста, і будувати тут не треба ні церкву, ні будь-що інше. Краще зробити нормальний громадський простір», – заявив франківець Павло.

Ігор Остяк, член церковної громади та директор підприємства Українського товариства глухих, розповів, що всі документи відповідають вимогам законодавства: земля у користуванні церковної громади, дозвіл на початок будівництва, рішення виконкому, експертиза проекту. Тут обіцяють зробити благоустрій, дитячий майданчик.

За його словами, будівництво розраховане на два роки. Насамперед планують облаштувати заїзд техніки на територію та прибрати ділянку від сміття і руїн «Казки». Проте заїзд не можуть зробити з боку торгового центру, а лише через сквер. Це не влаштовує багатьох мешканців.

Остяк запевняє, що існуючі зелені насадження не будуть знищені. Крім самої церкви, проект якої благословив Софрон Мудрий, на території має бути центр для дітей з інвалідністю та класи для катехизису.

«Це не є комерційна споруда, це церква, яка дасть можливість мешканцям приходити і заспокоювати свою душу, – наголосив Остяк. – Якщо хтось проти – будь ласка: рішення виконкому скасувати, через суд скасувати дозвіл на користування землею і тоді будемо говорити».