Роботу треба залишати на роботі: експерти попереджають про проблеми зі здоров’ям

Автор: Турій Роман

25 Вер, 2014 19:35

Поділитись публікацією
Роботу треба залишати на роботі: експерти попереджають про проблеми зі здоров’ям
Перевірка робочої пошти з дому або телефонні розмови з начальником під час вікенду шкодять здоров’ю працівника, застерігають фахівці.

Той, кому не вдається викинути роботу з голови ввечері та в вихідні, може страждати від безсоння, головної болі, відчуття хронічної втоми, тривоги та навіть порушення роботи шлунку. Проблеми з м’язами, серцем та судинами теж можуть бути пов’язані з невмінням та неможливістю відпочивати.

Про це пише The Daily Mail, передає Українська правда.

Результати дослідження німецьких учених із організації Society for Labour, Industrial and Organizational Psychological Research, в якому взяли участь близько 57 тисяч добровольців, надрукував журнал Chronobiology International.

З’ясувалося, що для більш ніж половини працівників їхній робочий день не обмежується годинами, передбаченими контрактом та законодавством. Понад 90% офісних працівників мають змогу перевіряти електронну пошту через свій смартфон. Третина з них робить це понад 20 разів на день.

На думку вчених, сучасні технології тиснуть на людей, змушуючи їх постійно бути досяжними для зв’язку та готовими вирішувати робочі питання.

“Наші результати вказують на те, що навіть невеликий обсяг додаткової роботи, на додачу до обумовлених контрактом робочих годин, може призвести до проблем зі здоров’ям”, – наголосила доктор Анна Арлінгаус.

Дослідження на цю тему проводяться не вперше, і тягар “мобільної роботи”, що лежить на працівниках, почав непокоїти великі компанії та навіть уряди. У 2012-му році інтернет-супермаркет Pixmania заявив, що, за їх підрахунками, наявність смартфона збільшує робочий день на 2 години.

Від минулого місяця програма, спеціально встановлена на робочих комп’ютерах працівників автомобільного гіганту Daimler, видалятиме всі електронні листи, котрі прийшли протягом вихідних.

“Ідея полягає в тім, щоби дати людям перерву, дозволити їм відпочити. Тоді вони зможуть повернутися до роботи зі свіжими силами”, – пояснив речник корпорації.