Родина косівських різьбярів створює унікальні ікони та картини (ВІДЕО)
08 Бер, 2020 10:41
Орнаментальні ікони, тарілки, картини, копії гуцульських ручних хрестів, традиційні зґарди та сучасні прикраси виготовляє родина косівських різьбярів Стринадюків. Творчу майтерню назвали «Кока».
Читайте також: Франківців кличуть на зустріч із талановитим різьбярем
Сучасна старовина – так свої роботи описує Микола Стринадюк:
«Пошук мене завів десь далеко. Я експериментую з інакшими речами. Трошки сучасного, трошки гуцульського. Воно на таких змішаних техніках добре звучить».
Для робіт використовують метал, бісер та скло. Іноді аплікують вироби шматками писанки. Також у майстерні дають “друге життя” елементам гуцульського строю, використовуючи, наприклад, кутасики або запаски, іфнормує “Галка” з посиланням на “Карпати”.
“Кептар з’їла міль, лишилися такі деталі. Я купив у баби на базарі за безцінь той кептарик. Поки доніс додому, то у мене вже в голові була картина, що я маю з нього зробити. Називаю його “Гуцульський космос””, – розповідає Стринадюк.
Родинну справу продовжує й син Богдан Стринадюк, який виготовляє мілкі деталі. Спочатку робить заготовку та малює на ній орнамент, а потім починає різьбити.
«Орнаменти переважно вже всі в голові сидять, ще з дитинства. А так щось десь побачив, щось природа сама підказує, що робити».
Розмальовувати вироби допомагає дружина Ольга. А у вільний час малює ікони на склі та дереві. Працює у напрямку наївного (народного) мистецтва.
Косівська «Кока»: сучасна старовина від родини різьбярів Стринадюків
Орнаментальні ікони, тарілки, картини, копії гуцульських ручних хрестів, традиційні зґарди та сучасні прикраси виготовляє родина косівських різьбярів Стринадюків. Творчу майтерню назвали «Кока». Сучасна старовина – так свої роботи описує Микола Стринадюк: «Пошук мене завів десь далеко. Я експериментую з інакшими речами. Трошки сучасного, трошки гуцульського. Воно на таких змішаних техніках добре звучить».Родинну справу продовжує й син Богдан Стринадюк: «Орнаменти переважно вже всі в голові сидять ще з дитинства. А так щось десь побачив, щось природа сама підказує, що робити».Розмальовувати вироби допомагає дружина Ольга. А у вільний час малює ікони на склі та дереві. Працює у напрямку наївного (народного) мистецтва.#народнеужитковемистецтво #гуцульськімайстри
Опубліковано UA: Карпати Середа, 4 березня 2020 р.