Родина косівських різьбярів створює унікальні ікони та картини (ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

08 Бер, 2020 10:41

Поділитись публікацією
Родина косівських різьбярів створює унікальні ікони та картини (ВІДЕО)

Орнаментальні ікони, тарілки, картини, копії гуцульських ручних хрестів, традиційні зґарди та сучасні прикраси виготовляє родина косівських різьбярів Стринадюків. Творчу майтерню назвали «Кока».

Читайте також: У Франківську презентували гуцульську книжку для дітей

Сучасна старовина – так свої роботи описує Микола Стринадюк:

«Пошук мене завів десь далеко. Я експериментую з інакшими речами. Трошки сучасного, трошки гуцульського. Воно на таких змішаних техніках добре звучить».

Для робіт використовують метал, бісер та скло. Іноді аплікують вироби шматками писанки. Також у майстерні дають “друге життя” елементам гуцульського строю, використовуючи, наприклад, кутасики або запаски, іфнормує “Галка” з посиланням на “Карпати”.

“Кептар з’їла міль, лишилися такі деталі. Я купив у баби на базарі за безцінь той кептарик. Поки доніс додому, то у мене вже в голові була картина, що я маю з нього зробити. Називаю його “Гуцульський космос””, – розповідає Стринадюк.

Родинну справу продовжує й син Богдан Стринадюк, який виготовляє мілкі деталі. Спочатку робить заготовку та малює на ній орнамент, а потім починає різьбити.

«Орнаменти переважно вже всі в голові сидять, ще з дитинства. А так щось десь побачив, щось природа сама підказує, що робити».

Розмальовувати вироби допомагає дружина Ольга. А у вільний час малює ікони на склі та дереві. Працює у напрямку наївного (народного) мистецтва.

Косівська «Кока»: сучасна старовина від родини різьбярів Стринадюків

Орнаментальні ікони, тарілки, картини, копії гуцульських ручних хрестів, традиційні зґарди та сучасні прикраси виготовляє родина косівських різьбярів Стринадюків. Творчу майтерню назвали «Кока». Сучасна старовина – так свої роботи описує Микола Стринадюк: «Пошук мене завів десь далеко. Я експериментую з інакшими речами. Трошки сучасного, трошки гуцульського. Воно на таких змішаних техніках добре звучить».Родинну справу продовжує й син Богдан Стринадюк: «Орнаменти переважно вже всі в голові сидять ще з дитинства. А так щось десь побачив, щось природа сама підказує, що робити».Розмальовувати вироби допомагає дружина Ольга. А у вільний час малює ікони на склі та дереві. Працює у напрямку наївного (народного) мистецтва.#народнеужитковемистецтво #гуцульськімайстри

Опубліковано UA: Карпати Середа, 4 березня 2020 р.

Теги: