Роль тендерних комітетів для вибору підручників виконуватимуть вчителі – Полянський

Автор: Людмила Баран

04 Sep, 2014 12:15

Поділитись публікацією
Роль тендерних комітетів для вибору підручників виконуватимуть вчителі – Полянський

Електронна база шкільних підручників від міністерства освіти дозволить вчителям самостійно обирати найкращі, на їхню думку, видання.

Читайте також: "Прокачати себе та місто" закликають творці Франківського Півмарафону (ФОТО)

Уперше за всю освітню історію України цього року розроблено електронний репозитарій  підручників. Про це повідомляє офіційний сайт МОН.

Станом на сьогодні вчителі вже можуть проглядати і залучати до навчання 245 електронних версій підручників. Саме цей портал буде платформою і для проведення нового конкурсу з відбору підручників для 4 і 7 класів.

«Тепер роль тендерних комітетів і конкурсних комісій виконуватимуть вчителі. Адже електронний репозитарій дозволить вчителеві проглянути кожен конкурсний підручник, оцінити його якість та самостійно обрати для навчання той, який на його думку є найкращим. І цей результат ніхто не зможе змінити», – зауважив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський на Колегії МОН 22 серпня.

 Зареєстровані користувачі матимуть доступ не тільки до електронних версій підручників, а й до різноманітного навчального матеріалу (аудіозаписи, ілюстрації, тести, конспекти уроків тощо), що також можуть використовувати у процесі навчання. Сьогодні кожен користувач може ознайомитися з покроковою інструкцією, як користуватися репозитарієм, а також «Як зареєструватися на сайті репозитарію».

Разом із тим, на початку вересня буде проведений майстер-клас в онлайн режимі, аби підготувати координаторів по роботі з репозитарієм у всіх областях України. Для цього інститути післядипломної освіти кожної області мають повідомити про кандидатуру на електронну адресу [email protected] у найближчі дні.

Також 4 вересня відбудеться вебінар за участю шкіл із навчанням мовами національних меншин, аби врахувати, які навчальні матеріали, окрім підручників, вони потребують на порталі.