Романюк про білі плями промови Порошенка: Жодного слова про НАТО

Автор: Турій Роман

07 Jun, 2014 12:14

Поділитись публікацією
Романюк про білі плями промови Порошенка: Жодного слова про НАТО

Я підписуюсь абсолютно під кожною тезою, яку сказав у своїй інавгураційний промові Президент Петро Порошенко.

Читайте також: Волонтери придбали обладнання для машин швидкої допомоги, які рятуватимуть бійців на фронті (ФОТО)

Про це в коментарях виданню www.galka.if.ua сказав депутат обласної ради Юрій Романюк.

«Його словам хочеться вірити, і вони однозначно, викликають схвалення більше ніж у 90% українців», – відзначив Юрій Романюк.

За його словами, в першу чергу схвалення викликають заяви про те, що Крим був, є і буде українським. Цю тезу учасники інавгурації сприйняли оплесками, аплодували вони стоячи. Окрім того, сподобались депутату чітко озвучені пріоритети – мета України – Європа, запровадження з 1 січня безвізового режиму із країнами ЄС, якомога швидше підписання економічної частини Асоціації. Також не може не подобатися заява про те, що армія – це пріоритет країни, вона має бути міцною, боєздатною та відстоювати цілісність держави, каже Романюк. Він звертає увагу і на те, що Порошенко озвучив, що Україна – це унітарна держава, в якій не буде узурпації влади, що теж є плюсом його промови.

Припинення війни, децентралізація влади, дострокові парламентські вибори і боротьба з корупцією, це так само важливі пріоритети, відзначає політик.

Правда, за його словами, у інавгураційній промові Порошенка були і так звані «білі плями», зокрема, не прозвучало жодного слова про НАТО.

«Жодного слова про НАТО, як систему колективної безпеки. Це біла пляма в промові Порошенка. Також оптимізм викликає заява про те, що Україна буде домагатися перегляду Будапештського меморандуму в частині посилення безпеки України і гарантування її територіальної цілісності. Проте не зрозуміло, яким чином США та Великобританію змусять переглянути умови меморандуму. Для цього повинні бути надзвичайно потужні важелі впливу. Можливо, гарантії нададуть в обмін на те, що Україна не буде подавати заявку на вступ до НАТО. Цим самим не нервуватиме Росію. Тут явно щось криється», – каже Юрій Романюк.

Окрім того, він звертає увагу на те, що сам процес інавгурації був переповнений різними символами.

«Був своєрідний знак, коли солдат вмлів і впав, з його рук випала зброя. Хочеться вірити в те, що це означатиме швидке припинення війни», – говорить політик.

За його словами, позитивним знаком є і те, що вперше в парламенті звучало вітання «Слава, Україні», окремі тези промови Порошенка вітали стоячи і оплесками, навіть депутати від ПР.

«Президент, його дружина і весь склад Кабміну знали повний текст Гімну України і духовного гімну «Боже, великий єдиний» і співали, а не стояли із кам’яними обличчями, як їх попередники», – каже Романюк.

Окрім того, на його думку, є добрим знаком того, що після інавгурації Порошенко поїхав на Софійську площу не кортежем, заради нього не перекривали рух.

«У час війни, він зробив мужній крок, і відмовився від просилених заходів безпеки», – відзначив депутат.

За його словами, також добрим знаком є і те, що Молитви за Україну не роблять політики і цей захід не транслюють різні канали.