росія замінувала дамбу Каховської ГЕС і може її підірвати — Зеленський

Автор: Зелінська Таня

20 Oct, 2022 21:24

Поділитись публікацією
росія замінувала дамбу Каховської ГЕС і може її підірвати — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський заявив, що росіяни замінували дамбу й агрегати Каховської гідроелектростанції та можуть її підірвати.

Читайте також: Чому після перемоги Україна буде іншою, - думка (ВІДЕО)

Про це він сказав у зверненні до Європейської ради, інформує “Галка” з посиланням на “Громадське”.

За словами президента, якщо окупанти підірвуть цю дамбу, то в зоні швидкого затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, зокрема Херсон, а постраждати можуть сотні тисяч людей.

Також підрив може зруйнувати забезпечення водою значної частини півдня України, залишити Запорізьку АЕС без води для охолодження та знищити роботу Кримського каналу, стверджує Зеленський. 

«Руйнівні екологічні, гуманітарні, техногенні наслідки одного цього російського теракту можуть стати такими, що його називатимуть історичною катастрофою», — наголосив глава держави.

За словами Зеленського, росія вже підготувала все, щоб підірвати дамбу. Зокрема, українських працівників вигнали з Каховської станції: тепер її контролюють росіяни.

Президент додав, що необхідно організувати міжнародну спостережну місію на Каховську ГЕС, повернути туди український персонал і забезпечити розмінування агрегатів і дамби.

«росія робить це, щоб влаштувати чергову операцію під фальшивим прапором — здійснити теракт і звинуватити в цьому Україну. Але ми з вами знаємо, у чому правда. Ми знаємо, що цю територію контролюють окупанти і на що вони вже були здатні. Вони самі ні перед чим не зупиняться. Але ми з вами можемо їх зупинити», — вважає Зеленський.