росіяни розстріляли полоненого бійця ЗСУ після слів “Слава Україні”

Автор: Борис Марія

06 Бер, 2023 16:24

Поділитись публікацією
росіяни розстріляли полоненого бійця ЗСУ після слів “Слава Україні”

У понеділок, 6 березня, у соцмережах з’явилося відео, де росіяни розстріляли бійця Збройних сил України після слів “Слава Україні”.

Жахливі кадри оприлюднили кілька українських блогерів у Twitter та telegram-канали, пише Галка.

На ньому військовий в формі Збройних сил, який, схоже, потрапив у полон до росіян, каже окупантам “Слава Україна”. Після чого ті його розстрілюють.

 

На це одразу відреагували в Офіс президента. Так, керівник ОП Андрій Єрмак заявив, що полонених російськими військовими – це приклад їх національної нікчемності та слабкості.

“Воєнні злочини культивуються на росії. І відбілюються їх пропагандою та міфами про «нацистів». Вбивство людини, яка потрапила в полон – ще один приклад цього. А ще – це приклад їх національної нікчемності та слабкості. За кожен такий воєнний злочин буде розплата. Ніхто не зможе сховатися від неї”, – написав Єрмак.

Також відреагував і омбудсман Дмитро Любінець. Він розповів, що це порушення Женевських конвенцій.

“Розстріл українського військовослужбовця, який потрапив у полон, — це порушення Женевських конвенцій. Це виявлення ницості та підлості. Коли у всьому світі слова «Слава Україні» викликають шану, повагу та гордість, росіяни за українське гасло розстрілюють… Дуже боляче дивитися на те, що роблять з нашими людьми окупанти. Мета України, як і всього демократичного світу, — притягнення Російської Федерації до відповідальності. Відправив дане відео міжнародним партнерам та колегам-омбудсманам з різних країн світу як черговий воєнний злочин Росії”, – відреагував Лубінець.