Росія програла фірмам Ходорковського позов на 50 мільярдів доларів

Автор: Вадим Войтик

28 Jul, 2014 22:09

Поділитись публікацією
Росія програла фірмам Ходорковського позов на 50 мільярдів доларів

Постійний Третейський суд в Гаазі офіційно підтвердив, що ним було винесено рішення про програш Російською Федерацією більше ніж $50 млрд. Це більше ніж по 350 доларів на кожного росіянина. Виплату необхідно здійснити до 15 січня 2015 року. 

Позивачами, що виграли даний позов, є три компанії, уточнює сайт суду. Дві з них зареєстровані на Кіпрі, ще одна – на острові Мен (територія Британської корони, однак не входить до складу ЄС). Між тим де-факто всі вони є підконтрольними власникам компанії ЮКОС, – повідомляє Європейська правда.

Причиною позову стала історія з вимушеним банкротством ЮКОСу, належного опальному російському олігарху Михайлові Ходорковському. Колишні співвласники компанії довели в арбітражі, що російська влада незаконно експропріювала власність ЮКОСу.

Згідно з решенням арбітражу, уряд РФ зобов’язаний виплатити $1 млрд 846 млн компанії Yukos Universal Limited, $39 млрд 972 млн – компанії Hulley Enterprises Limited, $8 млрд 203 млн – компанії Veteran Petroleum Limited.

Окрім $50 млрд 21 млн прямої виплати, уряд РФ зообов’язаний сплатити близько $4 млн компенсації за роботу арбітражу та близько $60 млн в якості компенсації юристам позивачів.

Експерти називають зазначене рішення суду важливим прецедентом, як щодо позову України до Росії щодо Криму і тамтешніх українських активів, так і щодо захисту прав будь-якого суб’єкта, утисненого путінським керівництвом.

Натомість російська влада вже назвала рішення Гаазького суду замовним та обіцяють жорстку відповідь. Крім того, голова МЗС Росії Лавров пообіцяв оскаржити рішення суду.