Росія програла фірмам Ходорковського позов на 50 мільярдів доларів

Автор: Вадим Войтик

28 Jul, 2014 22:09

Росія програла фірмам Ходорковського позов на 50 мільярдів доларів

Постійний Третейський суд в Гаазі офіційно підтвердив, що ним було винесено рішення про програш Російською Федерацією більше ніж $50 млрд. Це більше ніж по 350 доларів на кожного росіянина. Виплату необхідно здійснити до 15 січня 2015 року. 

Позивачами, що виграли даний позов, є три компанії, уточнює сайт суду. Дві з них зареєстровані на Кіпрі, ще одна – на острові Мен (територія Британської корони, однак не входить до складу ЄС). Між тим де-факто всі вони є підконтрольними власникам компанії ЮКОС, – повідомляє Європейська правда.

Причиною позову стала історія з вимушеним банкротством ЮКОСу, належного опальному російському олігарху Михайлові Ходорковському. Колишні співвласники компанії довели в арбітражі, що російська влада незаконно експропріювала власність ЮКОСу.

Згідно з решенням арбітражу, уряд РФ зобов’язаний виплатити $1 млрд 846 млн компанії Yukos Universal Limited, $39 млрд 972 млн – компанії Hulley Enterprises Limited, $8 млрд 203 млн – компанії Veteran Petroleum Limited.

Окрім $50 млрд 21 млн прямої виплати, уряд РФ зообов’язаний сплатити близько $4 млн компенсації за роботу арбітражу та близько $60 млн в якості компенсації юристам позивачів.

Експерти називають зазначене рішення суду важливим прецедентом, як щодо позову України до Росії щодо Криму і тамтешніх українських активів, так і щодо захисту прав будь-якого суб’єкта, утисненого путінським керівництвом.

Натомість російська влада вже назвала рішення Гаазького суду замовним та обіцяють жорстку відповідь. Крім того, голова МЗС Росії Лавров пообіцяв оскаржити рішення суду.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry