Росіяни на Азові б’ють на ураження, є поранений, – Військово-морські сили ЗСУ

Автор: Костинюк Олександр

25 Nov, 2018 21:17

Росіяни на Азові б’ють на ураження, є поранений, – Військово-морські сили ЗСУ

У неділю, 25 листопада, Військово-морські сили ЗСУ повідомили, що прикордонні російські кораблі “здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України”: російський прикордонний корабель “Дон” протаранив український рейдовий буксир. 

У “прикордонному управлінні ФСБ по Криму” заявили, що три кораблі Військово-морських сил України перетнули державний кордон Росії. Згодом росіяни заборонили прохід цивільних суден через Керченську протоку. Згодом в українському МЗС заявили, що провокативні дії з боку РФ у Чорному та Азовському морях “перейшли межу і стали агресивними”.

Станом на 19:00 Командування ВМС ЗС України повідомило, що російські кораблі та катери розпочали переслідування корабельної групи ВМС ЗСУ  та в ультимативній формі вимагають зупинитися під загрозою застосування зброї.

Станом на 20:33 проти корабля військово-морських сил ЗСУ під час виходу з Керченської протоки катери Прикордонної служби ФСБ Російської Федерації застосували зброю, є поранений.

Про це повідомили у прес-центрі Командування ВМС ЗСУ, інформує “Українська правда”.

“Після виходу з 12-мильної зони катери повітряних сил ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України. Пошкоджено малий броньований артилерійський катер “Бердянськ”. Катер втратив хід, є поранений. Зброя застосовується на ураження”, – повідомили у ВМС.

Про застосування зброї проти українських ВМС повідомив постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін.

“На борту є поранений. Сили ВМС ЗСУ розгортають заходи допомоги. До того росіяни погрожували застосуванням зброї під час виходу кораблів ВМС з так званого окупованого ними ”територіального моря РФ” біля Криму”, – зазначив він.

“Наразі збройні сили держави-агресора здійснюють захоплення катерів ВМС України”, – додав згодом за кілька хвилин Бабін.

За даними джерел Української правди в Міністерстві збройних сил, наразі відбуваються екстренні консультації керівництва українського дипломатичного відомства з ЄС та НАТО.

На запитання, чи насправді йдеться про захоплення українських кораблів, співрозмовник відповів: “Поки ні, але ситуація досить серйозна”.

Теги:
Бабін