Російська колона з гуманітарним вантажем почала рух у напрямку Луганська

Автор: Людмила Баран

22 Aug, 2014 12:49

Поділитись публікацією
Російська колона з гуманітарним вантажем почала рух у напрямку Луганська

Російська автоколона з гуманітарним вантажем починає рух у напрямку Луганська, не дочекавшись дозволу української сторони. Про це йдеться в повідомлені МЗС РФ.

У відомстві стверджують, що Росією нібито “по всіх лініях і на всіх рівнях були зроблені безпрецедентні зусилля для залагодження необхідних формальностей”, а “Київ кілька днів поспіль відкладав формально необхідну для МКЧХ згоду”. У Росії звинуватили Україну в атаках на Луганськ та Донецьк “із застосуванням авіації, важкої бронетехніки проти житлових кварталів та інших цивільних об’єктів. Останніми днями почастішали удари балістичними ракетами, включаючи смертоносну “Точку-У”, – йдеться в повідомленні, передає “День”.

“Російською стороною ухвалено рішення діяти. Наша колона з гуманітарним вантажем починає рух у напрямку Луганська”, – повідомили в МЗС РФ.

Також в Росії підкреслили, що їх “суто гуманітарна місія” нібито готувалася давно, “в обстановці повної прозорості та у взаємодії з українською стороною і МКЧХ”. “Відповідальність за можливі наслідки провокацій проти гуманітарного конвою цілком і повністю ляже на тих, хто готовий і далі приносити людські долі в жертву своїм амбіціям і геополітичним задумам, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного гуманітарного права”, – сказали в Росії.

Водночас в Міжнародному комітеті Червоного Хреста заявили, що не супроводжують російську гуманітарну колону по території України. Про це повідомила прес-секретар організації Анастасія Ісюк.

“За останньою інформацією, яку ми отримали, справді є певний рух. На даний момент я можу сказати, що ми не є частиною цієї автоколони”, – сказала вона “Інтерфаксу” по телефону з Женеви.

Джерело інформаційного агентства в українській владі зазначило, що російські вантажівки рухаються в п.п. “Ізварине”, яке не контролюється українською стороною.

Згідно з інформацією РИА Новости перша партія російського «гуманітарного конвою» з 34 КамАЗів перетнула українсько-російський кордон в пункті пропуску “Ізварине”.

“Вантажівки з гуманітарною допомогою вишикувалися в колону на території КПП”, – повідомляє агентство.

Водночас, представник Південного митного управління РФ Раян Фарукшін повідомив, що російські митники розпочали оформлення другої партії вантажних автомобілів і “гуманітарного конвою”, призначеного для жителів Луганська.