Російська мова – це шлях в труну, – коміки Василь Байдак і Антон Тимошенко (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

05 Aug, 2022 13:39

Поділитись публікацією
Російська мова – це шлях в труну, – коміки Василь Байдак і Антон Тимошенко (ВІДЕО)

Стендапери Василь Байдак та Антон Тимошенко – відомі українські коміки. Хлопці розповіли про перехід на українську мову, свої виступи для військових, про те як гумор впливає на свідомість людей.

Читайте також: Як гуморист Марк Куцевалов у пішому поході від Чорного моря до Говерли 3 млн грн назбирав (ВІДЕО)

Про це та інше коміки розповіли у проєкті “Розмова” Сергію Лиховиді, передає “Галка“.

Антон Тимошенко ділиться, на українську перейшов півтора року тому. Каже, не було якогось одного тригеру.

“У мене почала з’являтися робота україномовна, інші коміки почали повністю переходити, плюс війна. І я такий: “блін, ну навіщо я виступаю російською, навіщо мені аудиторія російськомовна, якщо в мене є Україна, тут велика аудиторія та є великий запит на українську мову?”. І я ж можу виступати українською, якщо переступлю бар’єр страху, що можу виглядати неоковирно”, – розповідає Тимошенко.

Комік додає, близько за три місяці вдалося перемкнути мозок на українську.

“Повномасштабне вторгнення росії має взагалі прибрати всі сумніви, бар’єри, загони. Якщо інстинкт самовиживання є – ти маєш говорити українською, бо російська мова – це шлях в труну”, – вважає Антон Тимошенко.

Василь Байдак народився у Вінниці й прожив там 17 років. Далі переїхав до Харкова й там перейшов на російську мову.

“Я приїхав у Харків і компанія, з якою я тусив, були російськомовними. у Вінниці сурж і українська мова, у Харкові російська – і якою мовою спілкуватися? А я ще у КВН пішов – і я такий “ну, значить теж російськомовний”. Зав’язався гумор на російській мові, з’явився театр “Воробушек” на російській мові, стендап пішов російською – так загруз в ній на 10 років”, – ділиться Байдак.

Комік додає, розумів, що його рідна мова – українська, але дозволяв собі публічно жартувати, розмовляти російською.

“Але 24 лютого, коли починається “тотальний пизд*ць”, то просто в якийсь момент захотілося відмовитися від всього, що хоча б якось зв’язано зі словом “рос”, просто “по щовчку”, – каже Байдак.

Також комік поділився своїм досвідом виступу у бункері для військових.

“Мені здавалося, що я маю робити якийсь такий гумор, який для них буде мотиваційним, підтримувати. Показати все те, що переживають цивільні, розповісти про волонтерську діяльність – і все це так легко подати, щоб вони сміялися й щоб розуміли, що їх чекають й ми дуже сильно віримо в перемогу”, – пояснює Байдак.

Більше – у відео:

Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться Сергій Лиховида.