Російська програма FaceApp може бути небезпечною для українських користувачів

Автор: Вадим Войтик

16 Лип, 2019 15:55

Російська програма FaceApp може бути небезпечною для українських користувачів

Фотосервіс FaceApp російського виробництва зробив безкоштовним фільтр, за допомогою якого “зістарюють” фотографію користувача. Українські експерти вважають його небезпечним. 

Про це йдеться в публікації на сайті AIN.

Сервіс FaceApp, який обробляє фотографії за допомогою нейромереж, з’явився в 2017 році. Його творець – виходець з «Яндекса» Ярослав Гончаров, директор російської Wireless Lab, компанії-розробника програми.

Новий безкоштовний фільтр повернув сервіс в топи магазинів додатків: на момент написання матеріалу FaceApp був в лідерах Google Play по Україні. Зістареними фото користувачі охоче діляться в соціальних мережах.

“Якщо ви логінитесь у FaceApp через свій Facebook-профіль — він просить доступ до загальної відкритої інформації з вашого профілю, імейл-адреси, та всіх фотографій у вашому Facebook (в тому числі, розшарених тільки на друзів чи тільки для себе), – коментує керівник ГО “Лабораторія цифровоїх безпеки” Ірина Чулівська.

Якщо ви ще встановлюєте FaceApp як додаток на смартфон — він також матиме доступ до всіх фотографій на вашому смартфоні, в тому числі тих, які ви ніколи не поширювали в інтернеті. Крім того, у політиці приватності FaceApp йдеться, що вони можуть збирати інформацію про те, якими сервісами ви ще користуєтесь, з якого саме пристрою заходите, які сайти відвідуєте, та деяку іншу інформацію з браузера і тд.

Додаток FaceApp розроблений російською компанією Wireless Lab. Юридична адреса цієї компанії також російська, тож імовірно, що діють вони в рамках російського законодавства, і їхні спецслужби можуть отримати доступ до даних, які Wireless Lab збирає і зберігає.

Якщо ви вважаєте, що за вами можуть ціленаправлено шпигувати російські спецслужби, або ж принципово не хочете відправляти в Росію ніякі свої дані — тоді варто уникати таких сервісів і додатків.

Тим часом у соцмережах поширюються фотографії івано-франківських депутатів, виконані з допомогою згаданого сервісу.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry