Українського політв’язня, режисера Олега Сенцова в колонії міста Лабитнангі відвідав місцевий священик Богдан Василюк.
Читайте також: Франківська “Говерла” розгромно програла “Київ-Баскету”
Про це повідомила в суботу прес-служба Управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Ямало-Ненецькому автономному округу.
“Сьогодні ієрей храму Святого Георгія Побідоносця міста Лабитнангі Богдан Василюк, який опікується установами регіону, відвідав ВК-8 УФСВН Росії по Ямало-Ненецькому автономному округу”, – йдеться в повідомленні.
Під час обходу медичної частини установи Василюк зайшов до палати, де перебував Сенцов.
Там також повідомили, що ієрей запропонував Сенцову поговорити без присутності сторонніх або сповідатися.
“Сенцов подякував, але відмовився, пояснивши, що допомоги священнослужителя не потребує”, – йдеться в повідомленні.
“Почувши “Сенцов Олег Геннадійович, 1976 року народження.”, Новіков (Начальник в Ямало-Ненецькому автономному окрузі полковник внутрішньої служби Олександр Новіков – ред.) просто змінився в обличчі і заявив мені дослівно так: Я не бачу доцільності у Вашій зустрічі з Сенцовим”, – повідомив отець Григорій.
Отець залишив відповідні заяви на допуск до Сенцова полковнику, а також в прокуратуру зі скаргою про недотримання закону керівництвом ФСВП Ямало-Ненецького АО.
Російський закон дозволяє священнослужителям, які належать до зареєстрованих в установленому порядку релігійних об’єднань, відвідувати людей, що перебувають у місцях позбавлення волі.
Пізніше у російській Федеральній службі виконання покарань заявили, що не допустили до незаконно засудженого українця Олега Сенцова священика, оскільки про його візит Сенцов не подавав заяв і прохань про запрошення і зустрічі.
Також у відомстві заявили, що “з метою забезпечення свободи совісті та свободи віросповідання засуджених за ВК-8 УФСВН Росії по ЯНАО закріплений священнослужитель російської православної церкви отець Максим, який регулярно відвідує даний заклад і проводить релігійні обряди і церемонії, а також особисті зустрічі із засудженими”.