Російських туристів цього літа суттєво поменшало в Європі

Автор: Вадим Войтик

02 Aug, 2014 13:10

Поділитись публікацією
Російських туристів цього літа суттєво поменшало в Європі

Цього літа багато популярних напрямків відпочинку позбулися значної частини російського турпотоку. Слідом за Грецією про зменшення числа туристів з Росії повідомила і Чехія. Тут падіння показників сягло рекордних 40%.

Як розповіли .travel.ru в асоціації чеських турагентств, росіяни завжди займали провідні позиції в місцевому турбізнесі. Притому їх число в останні роки незмінно росло – в середньому на 13-18%. Путінські мандрівники не тільки займали дорогі апартаменти в готелях, але й лідирували за середньою тривалістю перебування в країні, за сумою щоденних витрат і за кількістю екскурсій поза Прагою.

Але цього року ситуація різко змінилася. Зменшення числа туристів з Росії, на думку експертів, викликано декількома, в основному внутрішньоросійськими, причинами: від падіння курсу рубля до заборони на виїзд за кордон співробітникам ряду відомств. За даними асоціації, турпотік знизився на 40%: з 759 000 чоловік в 2013 році до 450 тисяч в 2014-му.

Не допомагає і масована реклама поїздок до Чехії на російських телеканалах, на яку національне агентство з туризму CzechTourism терміново виділило близько 500 тисяч доларів, повідомляє РИА “Новости”.

Особливо сильно нестача росіян вдарила по санаторно-готельному комплексу Карлових Вар: власники мереж готелів і ресторанів змушені скорочувати персонал і закривати окремі заклади, що стали збитковими. Раніше саме російські мандрівники були тут найбільш численними.