Російський лоукост через санкції ЄС припиняє польоти і в Крим, і взагалі

Автор: Вадим Войтик

03 Aug, 2014 20:04

Поділитись публікацією
Російський лоукост через санкції ЄС припиняє польоти і в Крим, і взагалі

Єдиний російський лоукостер «Добролет» зупиняє продаж квитків і польоти. Причиною стали санкції ЄС, через які з авіакомпанією відмовилися працювати європейські контрагенти. 

30 липня ЄС оприлюднив узгоджений напередодні розширений чорний список компаній і приватних осіб, щодо яких вводяться санкції. У нього потрапили Російський національний комерційний банк, завод ППО «Алмаз-Антей» і авіакомпанія «Добролет», – пише “Комерсант“.

Пасажирів, у яких є авіаквитки на рейси «Добролет» Москва-Сімферополь до 15 вересня включно, а також Москва-Волгоград до 20 серпня включно, перевезуть «Оренбурзькі авіалінії», теж на 100% належать «Аерофлоту». Дата і час рейсів не зміниться. Рейси по решті маршрутами «Добролет» (у Самару, Пермь, Уфу, Єкатеринбург, Сургут і Казань, польоти ще не розпочаті) будуть скасовані. Пасажирам повернуть повну вартість авіаквитків.

Створення «національного лоукостера», яким став «Добролет», обговорювалося декілька років на найвищому рівні і завжди позиціонувалося як проект державного значення. В кінці 2012 року глава «Аерофлоту» Віталій Савельєв пообіцяв Володимиру Путіну створити низькобюджетну авіакомпанію протягом року, якщо будуть внесені необхідні зміни до Повітряного кодексу. У серпні 2013 рада директорів «Аерофлоту» схвалила фінансування проекту.

«Добролет” розпочав продаж квитків в ніч на 27 травня 2014 року. Першим став рейс Москва-Сімферополь, хоча спочатку планувалося, що авіакомпанія почне літати в Петербург. Тільки за перші 12 годин було продано більше 4 тис. квитків до Криму за ціною від 979,5 до 3,5 тис. руб. в одну сторону. Перший рейс авіакомпанія виконала 10 червня. Перед відправкою літак відвідав прем’єр Дмитро Медведєв, який заявив, що ціни на квитки «для нашої країни просто прекрасні». З 1 серпня авіакомпанія почала літати в Волгоград. По інших напрямках польоти так і не стартували.

Однак 30 липня «Добролет» потрапив до списку санкцій ЄС. Своє рішення влада ЄС пояснювала тим, що після приєднання Криму «Добролет» здійснював польоти виключно за маршрутом Москва-Сімферополь, «полегшуючи, таким чином, інтеграцію Криму в РФ».