Минулого року найбільш прибутковим для “Укрзалізниці” був потяг Київ — Москва. Він приніс державній компанії 154 мільйони 500 тисяч гривень.
Читайте також: Німецький лоукостер FlixBus запустить маршрути в Україні. У планах - рейси з Франківська
До п’ятірки найбільш прибуткових увійшли також потяги Одеса — Москва та Київ — Санкт-Петербург. На цих напрямках Укрзалізниця заробила 98 мільйонів 760 тисяч гривень та 20 мільйонів 630 тисяч гривень відповідно, інформує Економічна правда.
ТОП-5 найбільш прибуткових потягів 2017 року виглядає так:
У цілому минулого року потяги далекого сполучення “Укрзалізниці” були вкрай збитковими. Так, тільки за рік перевезення далекого сполучення принесли компанії три мільярди 575 мільйонів гривень збитків.
Найбільший мінус був зафіксований за наступними напрямками: Маріуполь — Львів, Ізмаїл — Одеса та Київ — Рахів.
П’ять найбільш збиткових потягів минулого року виглядають наступним чином:
Рекордний прибуток від російського напрямку частково можна пояснити високою вартістю квитків.
Так, квиток в купейний вагон (станом на 1 березня – ЕП) за напрямком Київ-Москва в один кінець починається з три тисячі 100 гривень, Одеса-Москва – три тисячі 900 гривень.
При цьому вартість квитків за напрямком Київ-Одеса та Київ-Львів, які посіли 3 і 4 місце рейтингу, становить менше 500 гривень в один кінець.
Одним з факторів популярності російського напрямку може бути й той факт, що Державна авіаційна служба України у 2015 році ухвалила рішення про повне припинення повітряного сполучення між Україною та Росією.
У відповідь російська влада ввела симетричні заходи і вже майже два з половиною роки між Україною та Росією пряме авіасполучення відсутнє.
Варто відзначити, що від цього українці не перестали літати до Росії, але тепер вони змушені робити це з пересадками. Головним транзитним вузлом є аеропорт Мінська.
До речі, в уряді розглядалося питання припинення й залізничного сполучення з Росією. Про це міністр інфраструктури говорив наприкінці минулого року після того, як Росія пустила свої потяги в обхід України.
“Питання щодо залізничного сполучення із РФ в першу чергу розглядається зараз “Укрзалізницею”. Є дві складові – вантажне і пасажирське”, – заявив Омелян.
Міністр повідомив, що спочатку “Укрзалізниця” повинна провести аналіз, а вже після цього уряд буде готовий прийняти відповідне рішення.
“Думаю, про остаточне рішення ми зможемо повідомити у 2018 році”, – казав Омелян всередині грудня.
ЕП звернулася до “Укрзалізниці” з питанням, чи розглядається керівництвом компанії питання припинення залізничного сполучення з Росією.
У прес-службі відповіли наступне: “На сьогодні пасажирське сполучення Україна – РФ здійснюється у відповідності із затвердженим графіком руху пасажирських поїздів на 2017/2018 рр. Питання припинення вказаного сполучення знаходиться поза компетенцією “Укрзалізниці”.