Розборки з неякісними підрядниками зводяться до фейсбучного покарання, – Войтик про роботу мерії

28 Сер, 2019 11:13

Розборки з неякісними підрядниками зводяться до фейсбучного покарання, – Войтик про роботу мерії

Член міського виконавчого комітету Вадим Войтик вважає, що мерія Івано-Франківська не зацікавлена у ефективній претензійній роботі з неякісними підрядниками.

За його словами, ще три роки тому він розробив проект рішення МВК, у якому деталізовані відносини з виконавцями ремонтних чи будівельних робіт за кошти міського бюджету, таких як гарантійні роботи чи штрафні санкції. Але документ навіть не винесли на попередній розгляд влади.

“Як відомо, всі роботи виконуються на підставі договорів підряду. Саме цей документ визначає і обсяг відповідальності підрядника не лише на час виконання робіт, але і на гарантійний термін.
Отже, що там зараз є і чого немає?
1️⃣ Замовник не несе жодної відповідальності за своєчасність передачі проектної документації, майданчика, а потім – і за своєчасність приймання та проплати актів.
2️⃣ Час початку робіт визначає сам підрядник. Ви помиляєтесь, якщо думаєте, що це Смушак каже коли який двір робити.
3️⃣ У випадку неповного виконання договору підрядник просто не отримує кошти і МОЖЕ сплатити невеликий штраф. Тобто він просто не виконує нецікавих йому робіт.
4️⃣ Найважливіше. Гарантійний строк мінімальний. А якщо підрядник не усуває недоліки – їх може усунути хтось інший, а потім вартість тих робіт виставляють бракоробу до оплати. В кращому випадку – з штрафом в розмірі відсотків 10 від вартості переробленого.
5️⃣ і остання. Всі ці умови та їх жорсткість по факту визначають самі замовники-розпорядники коштів. Тобто не мер чи виконком, а ДКГБ, УКБ і так далі. Хочуть пишуть рік гарантії, хочуть – п’ять. І так далі. Що робити? Ще три роки тому вихід я запропонував у вигляді короткого проекту рішення виконкому. Текст http://bit.ly/2ZuC2zQ. На жаль, мер відмовився його навіть розглядати”, – пише Войтик у спільноті Комуналка ІФ.

Він вважає, що публічні розборки та потискання плечима через гарантію, що закінчилася, цікавіші.

“Мер, я це точно знаю, щиро переживає за те, аби все робилося якісно та вчасно. От лиш ці переживання зводяться до ручного керування та фейсбучного покарання. А не до створення системи, яка б мінімізувала відповідні ризики“, – додає член МВК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто повністю провалило роботу зі створення Муніципального реєстру

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry