“Розбити на дрібніші!” — Марцінків насварив заступників і порадив, як правильно оголошувати тендери

Автор: Вадим Войтик

20 Лис, 2023 13:25

Поділитись публікацією
“Розбити на дрібніші!” — Марцінків насварив заступників і порадив, як правильно оголошувати тендери

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків насварив заступників за великі тендери та порадив розбивати їх на менші, не такі помітні для громадськості суми.  

Листування мера видно на фотографіях, які є в розпорядженні “Галки”. 

Судячи з контексту мова йде про резонансну закупівлю на 18,8 млн грн медичних меблів, яку провело Комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради”.

За даними з сайту Prozorro київське ТОВ “Протек солюшнз Україна” отримало замовлення без конкуренції, оскільки виявилось єдиним учасником торгів

Як стверджує Незалежний антикорупційний центр NGL.media вартість різних типів меблів, порівняно з цінами виробника, завищена від 40% до 90%. Лише за десятьма позиціями переплата склала понад 4,5 млн грн.

“Прошу заборонити дурнуваті тендери до 15 грудня, — пише Марцінків. — Оголошувати на мільйонні суми! Ви як подуріли, зима на носі”.

У жовтні 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, за якою в умовах воєнного стану в системі Prozorro з’являється процедура відкритих торгів з особливостями. Це, зокрема, дозволяє укладати договір з єдиним учасником торгів фактично на будь-яку суму.

НАЗК відзначило цілий букет корупційних ризиків у реалізації цієї урядової постанови.

Читайте також: Переїхали з церкви у хату в Крихівцях: Марцінків про московський патріархат