Розпочалася восьма міжнародна зустріч у форматі “Рамштайн”. Україна просить літаки і танки

Автор: Вадим Войтик

20 Січ, 2023 13:50

Поділитись публікацією
Розпочалася восьма міжнародна зустріч у форматі “Рамштайн”. Україна просить літаки і танки

20 січня проходить восьма за рахунком зустріч Контактної групи з питань оборони України, або формат “Рамштайн”. Участь у засіданні Контактної групи з оборони України беруть очільники оборонних відомств 50 країн.

Президент Володимир Зеленський у відеозверненні закликав партнерів прискоритись із наданням Україні озброєнь.

“Я можу сотні разів подякувати вам, і це буде абсолютно справедливо і чесно, враховуючи все, що ми вже зробили. Але сотні подяк – це не сотні танків. Ми всі можемо говорити тисячі слів, але я не можу замінити словами гармати, які потрібні проти російської артилерії, або зенітні ракети, які потрібні для захисту людей від російських авіаударів”, – сказав Зеленський.

Президент завершив свою промову на конференції закликом до наступного зібрання в Рамштайні надати ракети більшої дальності і винищувачі F-16.

“У ваших силах гарантувати артилерію та авіацію, які знищать терор. У ваших силах забезпечити перемогу”, – заявив Зеленський.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив у п’ятницю на зустрічі у форматі “Рамштайн” в Німеччині, що у Росії вичерпуються боєприпаси і вона зазнала значних бойових втрат.

“Це вирішальний момент. Росія перегруповується, набирає війська та намагається переозброїтися. Тепер не час зволікати. Тепер час копнути глибше. Український народ спостерігає за нами. Кремль спостерігає за нами. І історія спостерігає за нами. Тож ми не відступимо. І ми не здригнемося в нашій рішучості допомогти Україні захистити себе від імперської агресії Росії”, – сказав Остін.

У четвер Сполучені Штати оголосили про виділення Україні додаткових 2,5 млрд доларів військової допомоги. Пакет включатиме більше бронетехніки та боєприпасів.

Читайте також: Зараз точно не час для заміни бруківки, – Зеленський у Франківську про видатки мерій